Питання повернення сплаченого судового збору платнику є дуже тонким. Потрібно знати та зважати на декілька нюансів. Так, слід чітко розмежувати: чи повернення сплаченого судового збору відбувається за ухвалою суду, відповідно до ст. 7 Закону України «Про судовий збір», де зазначено перелік підстав, за яких повертається судовий збір, чи ж повернення судового збору відбувається з інших підстав.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Розглянемо ситуацію – повернення сплаченого судового збору без подання позову до суду, оскільки боржник сплатив суму боргу, що не підпадає під перелік, визначений ст. 7 Закону України «Про судовий збір». У даному випадку потрібно керуватися Порядком повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів (далі – Порядок), затвердженого наказом Державного казначейства України від 10 грудня 2002 року № 226, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 грудня 2002 року за № 1000/7288 (із змінами та доповненнями) та Бюджетним кодексом України (далі – Кодекс). Відповідно до ст. 45 Кодексу повернення надмірно сплачених грошових коштів здійснює Державна казначейська служба України. Тобто платник судового збору за бажання його повернення повинен звернутися з заявою до Державної казначейської служби України.