Проблема розмежування земель державної та комунальної власності, незважаючи на наявність спеціального Закону України «Про розмежування земель державної та комунальної власності», залишалася не вирішеною, що породжувало у практичній площині серйозні конфлікти інтересів. Для прикладу можна навести спір між Київрадою та селищною радою Коцюбинского з приводу земель селища Коцюбинське, спір навколо території Біличанського лісу, в межах якого рішеннями Коцюбинської селищної ради в порядку приватизації були передані у власність громадянам земельні ділянки.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Предмет розгляду – основоположні, «стрижневі» поняття, а саме поняття права власності. Як у публіцистичній, так і в науковій літературі наголошувалося на необхідності уніфікації документів, що посвідчують право власності (правопосвідчувальні документи) взагалі, у тому числі й на земельні ділянки. Тому в цьому аспекті відзначимо «позитивність» дії Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», внаслідок чого державні акти на землю поступово відходять у минуле. А разом із цим відходять проблеми, пов’язані з незаконною видачею на одну і ту ж земельну ділянку державних актів різним особам, незаконною видачею дублікатів державних актів тощо.