08 жовтня 2013, 16:07

Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки державної та комунальної власності у зв’язку з їх розмежуванням

Особливості нормативної процедури

Опубліковано в №41 (383)

Олександр Браніцький

Державні акти на землю поступово відходять у минуле

Олександр Браніцький «RDM group, ЮФ» К. ю. н., адвокат, партнер

Проблема розмежування земель державної та комунальної власності, незважаючи на наявність спеціального Закону України «Про розмежування земель державної та комунальної власності», залишалася не вирішеною, що породжувало у практичній площині серйозні конфлікти інтересів. Для прикладу можна навести спір між Київрадою та селищною радою Коцюбинского з приводу земель селища Коцюбинське, спір навколо території Біличанського лісу, в межах якого рішеннями Коцюбинської селищної ради в порядку приватизації були передані у власність громадянам земельні ділянки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Предмет розгляду – основоположні, «стрижневі» поняття, а саме поняття права власності. Як у публіцистичній, так і в науковій літературі наголошувалося на необхідності уніфікації документів, що посвідчують право власності (правопосвідчувальні документи) взагалі, у тому числі й на земельні ділянки. Тому в цьому аспекті відзначимо «позитивність» дії Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», внаслідок чого державні акти на землю поступово відходять у минуле. А разом із цим відходять проблеми, пов’язані з незаконною видачею на одну і ту ж земельну ділянку державних актів різним особам, незаконною видачею дублікатів державних актів тощо.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0