23 квітня 2013, 11:52

Припинення іпотеки в разі визнання прилюдних торгів такими, що не відбулися

Проблеми і практика застосування статті 49 Закону України «Про іпотеку»

Опубліковано в №17 (359)

Віктор Дубовик

Залишається неузгодженим статус майнового поручителя

Віктор Дубовик «Волхв, ЮК» партнер

Цивільним кодексом України, а саме ч. 1 ст. 575, визначено, що іпотекою є застава нерухомого майна, що залишається у володінні заставодавця або третьої особи. Для того щоб нерухоме майно можливо було передавати в іпотеку, воно повинно відповідати наступним критеріям:


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


–          нерухоме майно належить іпотекодавцю на праві власності або на праві господарського відання, якщо іпотекодавцем є державне або комунальне підприємство, установа чи організація;

–          нерухоме майно може бути відчужене іпотекодавцем і на нього відповідно до законодавства може бути звернене стягнення;

–          нерухоме майно зареєстроване у встановленому законом порядку як окремий виділений у натурі об’єкт права власності.

Крім того, предметом іпотеки також може бути об’єкт незавершеного будівництва, майнові права на нього, інше нерухоме майно, яке стане власністю іпотекодавця після укладення іпотечного договору, за умови, що іпотекодавець може документально підтвердити право на набуте ним у власність відповідне нерухоме майно у майбутньому.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0