16 липня 2013, 12:06

Принцип єдиного громадянства

Чому відсутній єдиний погляд?

Опубліковано в №29-30 (371-372)

Неналежне регулювання створює ризик зловживання правами

Марія Говтвяниця «Сімейство, ЮС» Юрист

На сьогодні питання подвійного громадянства в Україні набуло значної актуальності. За даними Прикордонної служби, в Україні фіксується близько 15 млн виїздів за кордон, а за інформацією української діаспори, щороку в інших державах працює близько 7,5 млн українців.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


15 лютого 2013 року у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект про внесення змін до Закону України «Про громадянство України» щодо подвійного громадянства в Україні. Автор проекту виступає за необхідність введення в Україні подвійного громадянства, наголошуючи на великій кількості позитивних наслідків, що виникнуть після провадження таких змін. Однак більшість українських політиків і науковців висловили спротив таким новаціям.

Аналізуючи запропоновані зміни, позитивним аспектом подвійного громадянства можна визначити розширення правових можливостей для громадян України. Такий юридичний зв’язок із державою надасть громадянам України, що перебувають на території іншої держави, право на соціальні пільги, освіту, юридичний захист та реалізацію інших можливостей, передбачених законом і міжнародними актами. Біпатризм забезпечить можливість вільного пересування територією країни громадянства, уникаючи різноманітних формальних ускладнень, що значно зекономить часові та додаткові матеріальні витрати.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0