09 квітня 2013, 12:49

Порядок відшкодування шкоди та виплати страхового відшкодування при обопільній вині учасників ДТП

Опубліковано в №15 (357)

Складність ситуації полягає в тому, що стосовно кожного учасника ДТП до суду потрапляють окремі справи про адміністративне правопорушення

Богдан Глядик Приватна практика

Терміну «обопільна вина» українським законодавством нормативного визначення не надано. На практиці під цим поняттям вбачається наявність у діях усіх учасників дорожньо-транспортної пригоди вини в її спричиненні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У ситуації, коли інспектор ДАІ, який присутній на місці ДТП, вважає, що в діях усіх учасників ДТП вбачається порушення Правил дорожнього руху, ним складається щодо кожного з цих водіїв протокол про адміністративне правопорушення, а також вилучаються їх водійські посвідчення, замість яких видаються тимчасові дозволи на право керування транспортним засобом.

Складність ситуації полягає в тому, що далі стосовно кожного учасника ДТП до суду потрапляють окремі справи про адміністративне правопорушення, які зазвичай ідуть до різних суддів. Справи розглядаються незалежно одна від одної, і в результаті отримуємо окремі рішення про притягнення до адміністративної відповідальності декількох водіїв, де-факто в одній і тій самій справі. Кожен із водіїв отримує статус і потерпілого, і винного.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0