Терміну «обопільна вина» українським законодавством нормативного визначення не надано. На практиці під цим поняттям вбачається наявність у діях усіх учасників дорожньо-транспортної пригоди вини в її спричиненні.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
У ситуації, коли інспектор ДАІ, який присутній на місці ДТП, вважає, що в діях усіх учасників ДТП вбачається порушення Правил дорожнього руху, ним складається щодо кожного з цих водіїв протокол про адміністративне правопорушення, а також вилучаються їх водійські посвідчення, замість яких видаються тимчасові дозволи на право керування транспортним засобом.
Складність ситуації полягає в тому, що далі стосовно кожного учасника ДТП до суду потрапляють окремі справи про адміністративне правопорушення, які зазвичай ідуть до різних суддів. Справи розглядаються незалежно одна від одної, і в результаті отримуємо окремі рішення про притягнення до адміністративної відповідальності декількох водіїв, де-факто в одній і тій самій справі. Кожен із водіїв отримує статус і потерпілого, і винного.