02 квітня 2013, 14:54

Новели цивільного процесу в Україні

У що вилилася судова реформа?

Опубліковано в №14 (356)

Наталія Кузнєцова

ВСУ робив велику справу з узагальнення судової практики

Наталія Кузнєцова Д-р юрид. наук, професор кафедри цивільного права КНУ імені Тараса Шевченка, академік YАПрНУ

Приємно, що молоді адвокати цікавляться проблемами цивільного законодавства, постійно підвищують свій професійний рівень. Це є ознакою нашої професії: скільки ми працюємо, стільки ми вчимося. Як тільки ми зупинимося, ми опинимося далеко позаду, і все, що ми робимо, потрапить у зону ризику. Тож чи правильно ми вчиняємо? Наш плинний час впливає і на розвиток законодавства. Ще 15–20 років тому була зовсім інша ситуація для суддів, для адвокатів. Були сталі нормативні акти, сталі документи про порядок їх застосування, стабільна судова практика, і навіть тоді в нас були проблеми, а що вже говорити про сьогодення, коли ми живемо в такий бурхливий час.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Я погоджуюся із Олегом Степановичем Ткачуком у тому, що, дійсно, у нас, у юристів повинна бути своя етика, яка формує засади відносин між нами. Але є ще одне питання, про яке варто завжди пам’ятати суддям: чому адвокати звертаються з проханнями навіть тоді, коли в них є пристойна правова позиція?! Тому що в них немає чіткої впевненості в тому, що ця пристойна правова позиція буде, зрештою, підтримана судом. Коли такі закиди звучать у бік адвокатів, треба подивитися в цілому на суспільство.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0