04 червня 2013, 15:55

No smoking!

Особливості рекламування тютюнових виробів за чинним законодавством

Опубліковано в №23 (365)

Віталій Мазур

Рівень виконання Закону навіть кращий, ніж ми очікували

Віталій Мазур «ЮК «АйЛекс»» керуючий партнер

Основним нормативно-правовим актом, який заклав фундамент усіх принципів та шляхів боротьби з тютюновою залежністю став Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2005, № 52, ст. 565). На даному етапі українські законотворці вирішили в повній мірі заборонити рекламу тютюнових виробів, спонсорство, куріння в громадських місцях та будь-яку тютюнову агітацію. Для виконання поставлених завдань було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2012, № 21, ст. 196), в якому збільшено санкції за порушення норм статей, пов’язаних зі сприянням курінню в Україні. Автори Закону вважають, що це є справді позитивна соціальна зміна. Подібні зміни до чинного законодавства вже внесли 24 країни світу, серед них 14 європейських. Тож до «здорової» світової практики приєднається й Україна, зменшивши вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Понад рік минуло відтоді, як набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів» від 22.09.2011 № 3778-VI, розглянемо його основні результати. Для українців це переломний момент, однак люди починають звикати до цієї заборони та виконувати норми даного Закону.

Так, підвищення відповідальності за існуючі правопорушення та встановлення нових заборон дало змогу суттєво знизити кількість викурених українцями тютюнових продуктів. Це насамперед можна побачити як за статистикою продажів тютюнових виробів, так і за кількістю активних курців на вулицях міст.

Однак, як вважають клієнти тютюнових кіосків, що боротьба з курінням останнім часом скидається не на боротьбу за здоровий спосіб життя, а на їх дискримінацію. Ресторатори теж не тішили надії на краще майбутнє, їх турбувало, що новий антитютюновий закон може спричинити розчарування клієнтів у їхніх закладах, і кількість відвідувачів може значно зменшитися.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0