04 June 2013, 17:54

Client Care: з турботою про добробут

Формалізація стандартів роботи з клієнтами

Опубліковано в №23 (365)

Оксана Кобзар

Стандарти – явище динамічне

Оксана Кобзар «FELIX, ЮФ» Партнер

Стандарти мають відповідати на питання, що та в який строк отримає клієнт у рамках надання конкретної послуги та юридичних послуг загалом. Відповідно, вони поділятимуться на загальні та стандарти надання окремих послуг. Наприклад, до загальних стандартів слід віднести конфіденційність, незалежність та дотримання правил конфлікту інтересів, стандарти взаємовідносин із судом і державними органами, стандарти корпоративної солідарності, професійне страхування, стандарти роботи з інформацією та документами клієнта, правила прийняття замовлення, вказівок клієнта та видачі результату, стандартні правила ціноутворення (дискусійне питання, яке в різних країнах вирішується в діаметрально протилежний спосіб). До стандартів окремої послуги має відноситися строк її надання, обсяг та стандарти якості послуги. Для уніфікованих послуг усі три останні параметри нескладно встановити. Наприклад, для послуги з реєстрації підприємства легко визначити строк, обсяг робіт. Що стосується більш творчих послуг, то навіть щодо них у юристів вже сформувалося уявлення про стандарти. Наприклад, може існувати стандартний перелік ризиків, який має бути враховано юристом при наданні рекомендацій у тій чи іншій сфері.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Стандарти роботи з доказами можуть мати місце у судовій практиці. Стандарти компетентності описати досить складно, оцінка є надто суб’єктивною, але інакше клієнт є незахищеним. Тут потрібні збалансовані рішення.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0