10 січня 2024, 10:30

Внесок у майбутнє країни

Опубліковано в №17–20 (775–778)

Тетяна Даниленко
Тетяна Даниленко керівниця АБ «Тетяни Даниленко», адвокатка

Скільки ролей може поєднувати в собі сучасна жінка? Бути дружиною, турботливою мамою, кар’єристкою, господинею, подругою, надійною колегою чи просто приділяти час собі, не працюючи зовсім? Відповідь, мабуть, кожна обирає для себе сама. Звісно, питання вибору не оминуло і мене. Оскільки я не належу до категорії жінок-домогосподарок, то низка питань на кшталт, як поєднати особисте життя і встигнути все, що запланувала в обраній професії, були для мене актуальними. У сучасному світі мало кого здивує жінка-керівниця, адвокатка чи суддя у витонченій сукні. Загалом кожна історія — це приклад того, що жінці до снаги знайти баланс між особистим життям і роботою.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Робочий процес — джерело задоволення, натхнення та розвитку

Важливо займатися справою, яку любиш. І хоча спочатку складно, самовідданість професії, постійне удосконалення знань і віра у власні сили обов’язково приведуть до успіху. Адже будь-який успіх — результат кропіткої роботи та щирої віддачі особистих знань і цінностей світу. Почуття, що ти займаєшся справою, яка може бути корисною людям, і водночас отримуєш задоволення від своєї роботи, надзвичайно наповнює.

В юриспруденції головне не зупинятися. Хоча розпочата рф повномасштабна війна внесла жорсткі корективи у робочі будні, але небайдужість до потреби людей у юридичній допомозі саме у цей нелегкий час спонукала не залишати робоче місце. Складно осторонь індиферентно спостерігати жахливі події та наслідки, які доводиться переживати українцям через відкриту агресію росії, тому про будь-яку зупинку в роботі не могло йтися. Адже життя не зупинилося, люди розв’язують як матеріальні питання, так і побутові. Багато з них втратили рідних, житло, роботу, документи, потребують роз’яснень, як діяти, щоб налагодити своє життя. Окрім того, слід супроводжувати і розпочаті до воєнного стану справи, що є не менш актуальними для наших клієнтів. Тому і під час війни є низка успішно завершених цікавих кейсів.

Відстоювання інтересів клієнта

Ще на початку війни завершено довготривалий розгляд гучної справи, яка не оминула увагу ЗМІ — поновлено права малолітньої дитини, яка декілька років була протиправно позбавлена права на освіту, медичне обслуговування, перебування у власній родині, тож згідно з судовим рішенням дитину повернули матері. Наразі з дівчинкою все добре, нарешті вона має власну родину, коло друзів та із задоволенням відвідує школу.

За іншим судовим рішенням поновлені права ще трьох малолітніх діток, яких повернули матері, котру намагалися незаконно позбавити батьківських прав і тривалий час обмежували у побаченнях з власними дітьми, утримуючи їх у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей. Вибороти право на дітей жінці вдалося лише в апеляційній інстанції — її поновили у правах.

Виправдувальний вирок в одному з кримінальних проваджень приємно поповнив скарбничку власних професійних досягнень минулого року. Цю значиму для своєї кар’єри подію моя клієнтка самовіддано чекала, співпрацюючи в тандемі з адвокатом вісім років поспіль, починаючи зі стадії досудового розслідування. Від цього вироку залежала ділова репутація клієнтки, тому відстояти правову позицію захисту було вкрай важливо (справа №761/12170/16-к).

Цього року для іншої клієнтки, яка декілька років поспіль виборює право на участь у житті своїх двох малолітніх дітей, не менш очікуваним було закриття кримінального провадження та відновлення її репутації як матері. Історію жінки ще на досудовому слідстві висвітлювали ЗМІ: намагаючись побачитися з власними дітьми, вона отримала кримінальне провадження та була засуджена вироком районного суду за ч. 1 ст. 125 КК України. Наразі вирок суду першої інстанції скасовано, кримінальне провадження закрито у зв’язку з невстановленням достатніх доказів для доведення винуватості особи у суді.

Ще один зі значимих під час війни спорів закінчився для нашої клієнтки успішно. Вона ледве не втратила єдине житло, яке придбала для власної родини у кредит. Підставою її звернення по юридичну допомогу була незаконна відмова банку у проведенні реструктуризації зобов’язань за процедурою, передбаченою ЗУ №1381-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті». Зрештою судове рішення постановлене на користь позичальниці — банк зобов’язали здійснити реструктуризацію кредитних зобов’язань.

Війна внесла свої корективи в роботу

Особисто для мене новим став досвід участі в обговореннях і консультаціях з українськими, польськими, литовськими та європейськими урядовцями, експертами міжнародних і громадських організацій у межах інформаційної сесії Україна-ЄС «Майбутнє України: забезпечення прав і свобод дітей-біженців», що проводились у Брюсселі під егідою Дарії Герасимчук, радниці-уповноваженої Президента з прав дитини, Місії України при ЄС та за підтримки Європейського парламенту. Вирішувалася низка важливих соціальних і правових питань, зокрема щодо забезпечення прав неповнолітніх дітей, які потребували захисту, а також дітей з найбільш вразливих категорій населення.

З початком війни в Україні стрімкими темпами приймаються закони та зміни до них, що регулюють ключові сфери життя. Тому слід постійно вивчати законодавство, орієнтуватися в змінах, слідкувати за ними, щоб надавати саме актуальну правову інформацію, що потребує певного часу та зосередженості адвоката. Але, як виявилося, це нескладно порівняно з емоційною напругою, яку слід опанувати при роботі з людьми, котрі звертаються по юридичну допомогу та переживають власне горе.

Війна назавжди змінила кожного з нас

Біль, розпач від втрат не можуть не передаватися під час роботи з такими клієнтами. Наприклад, із недавніх справ: подружжя, яке втратило на війні єдиного сина, потребувало допомоги у питанні оформлення грошової допомоги у зв’язку зі смертю військовослужбовця. Люди перебували у пригніченому стані, не знали, які необхідно зібрати й подати документи для отримання коштів. Слід було звернутися до військової частини і не тільки. Пакет документів вони зрештою зібрали, отримали допомогу адвоката в оформленні заяви та подали її, але атмосфера взаємодії з такими клієнтами потребувала терпіння, витримки та певної самовідданості своїй справі. З початком війни здебільшого у людей панують зовсім інші настрої, ніж у довоєнний час. Кожного необхідно вислухати, зрозуміти, відділити емоції від проблеми та знайти таке рішення, яке буде оптимальним для вирішення у юридичному аспекті. На мою думку, з цим завданням жінки-юристки гарно справляються. Тому, незважаючи на складну ситуацію в країні, впевнена, що кожна жінка-правниця, продовжуючи працювати під час війни, своєю інтелектуальною працею робить внесок у майбутнє країни, нашу спільну перемогу і подальшу відбудову держави.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати