22 жовтня 2013, 10:07

Неухильне виконання процесуальних норм – успіх при розгляді справи

Актуальні питання практики

Опубліковано в №43 (385)

Повідомляючи відповідача-­нерезидента про розгляд справи, судді нехтують якісною характеристикою належності

Світлана Сусло «Arbitis, ЮФ» Юрист

Відповідно вимог процесуального закону, розпочинаючи судовий розгляд, суддя має встановити, чи повідомлені про час і місце цього розгляду особи, які беруть участь у справі, але не з’явилися в засідання.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Розгляд справи за відсутності будь­якої зі сторін, не повідомленої належним чином про час і місце засідання суду, є безумовною підставою для скасування рішення.

Разом з тим, інколи, повідомляючи відповідача­нерезидента про розгляд справи, судді нехтують якісною характеристикою такого повідомлення, як то належність.

Так, до Фірми звернувся Клієнт – нерезидент України, без участі якого було розглянуто господарський спір. У рішенні зазначалося, що відповідач був належно повідомлений (судом отримано повідомлення про вручення суду РФ доручення про передання відповідачеві ухвали про відкриття провадження, та суду повернуто адресоване відповідачу поштове відправлення ухвали про відкриття провадження за закінченням строку зберігання).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0