Перспективи у нас, напевно, залежать від того, як усе це застосовуватиметься. Якщо дивитися на Захід, там, де ми зустрічалися із західним досвідом, досить великі мережі, потужні фірми, які мають спеціалістів, базу (наприклад, зі Швейцарії), доволі часто відмовлялися від питання про трансфертне ціноутворення. Такі бази даних не дешеві й не зовсім доступні навіть для тих компаній в Україні, які доволі впевнено себе почувають.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Як складатиметься в Україні, залежить від того, до чого все зводитиметься. Якщо лише до захисту своїх інтересів, то все залишиться в руках юристів.
Якщо ж податковий орган виявить певну кваліфікацію і з ним треба бути на рівних, то доведеться аналізувати, звідки вони взяли дані для застосування певного методу.
Тоді очевидно формуватимуться команди, які фокусуватимуться на аспектах ціноутворення, насамперед на економічних, а вже потім виходитимуть у юридичну площину.
Якщо ж говорити про Україну, то хіба в нас так багато компаній, у яких спеціалісти фокусуються лише на якомусь одному податку? У нас широкопрофільні фахівці. На Заході у цьому відношенні інакше.