18 лютого 2014, 11:22

Оскарження висновків органів доходів і зборів, зроблених в акті перевірки платника податків без винесення податкового повідомлення-­рішення

Судова практика

Опубліковано в №08 (402)

Віталій Мазур

ВАСУ найчастіше виносить рішення на користь платників податків

Віталій Мазур «АФ Pragnum» Старший юрист

Платникам податків досить часто доводиться стикатися з ситуацією, коли органи доходів і зборів не приймають податкові повідомлення­рішення за результатами перевірок у разі виявлення «порушення» податкового законодавства. При цьому суб’єкт господарювання, щодо якого проводилася перевірка, визнається «транзитером», а висновки акта вносяться до інформаційних систем Міндоходів. Такі дії податкового органу зачіпають не лише законні інтереси позивача, а й позбавляють його можливості для оскарження акта перевірки. І якщо раніше судова практика з цього питання була досить неоднозначною, то сьогодні суди дедалі частіше стають на сторону суб’єктів господарювання.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Наприклад, Окружний адміністративний суд м. Києва у своїй постанові від 9 квітня 2013 року в справі
№ 826/301/13­а встановив, що внесення податковим органом до інформаційних систем Міндоходів висновків актів перевірки без прийняття ППР, як спосіб реагування на виявлені правопорушення податкового законодавства, законом не передбачений. Аналогічної позиції у своїх рішеннях дотримується і Вищий адміністративний суд. У своїй постанові від 27 листопада 2013 року в справі 2а­17480/12/2670 ВАСУ дійшов висновку, що внесення змін до інформаційної бази може бути зроблено лише після визначення податкових зобов’язань та їх узгодження у встановленому законом порядку.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0