10 вересня 2013, 11:44

Договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини)

Особливості укладення, зміни та припинення

Опубліковано в №37 (379)

Роман Чумак

Небажання сторін деталізовувати умови договору призводить до негативних наслідків

Роман Чумак «АРЕС, ЮК» Керуючий партнер

Договір оренди нежитлового приміщення вважається укладеним, коли між сторонами досягнуто згоди з усіх істотних умов (ст. 638 ЦК України).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Вичерпного переліку умов, істотних для договорів оренди (найму), Цивільний кодекс України і Господарський кодекс України не містять. Однак за змістом статей 759–762 ЦК України слід дійти висновку, що істотними для такого виду договорів є умови про предмет договору, плату за користування майном та строк такого користування.

Небажання сторін деталізовувати умови договору суто з практичної точки зору призводить до негативних наслідків. Наприклад, укладаючи договір, особливу увагу треба звернути увагу на наявність деталізованого порядку вручення повідомлень, листів та/або інших документів. Відсутність такого деталізованого порядку може призвести до того, що, наприклад, повідомлення про дострокове розірвання договору або лист з вимогою про підвищення розміру орендної плати буде вручене неуповноваженій особі однієї зі сторін.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0