, 0:

Перш ніж укладати договір, юридичній особі потрібно обов’язково перевірити ділову репутацію майбутнього контрагента

Олексій Годованюк «Пузанов та партнери, ЮФ» Юрист

Останнім часом набула поширення практика щодо внесення до господарського договору розділу про штрафні санкції за порушення податкового законодавства та передбачення відповідальності за їх недотримання. Основною метою внесення таких змін є мінімізація ризиків між контрагентами у процесі ведення ними господарської діяльності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Проте виникає питання правомірності внесення даного розділу до господарського договору та відповідність до чинного законодавства.

Чіткого визначення поняття господарського договору на сьогодні не існує. Але договір вважається укладеним, якщо між сторонами в передбачених законом порядку та формі досягнуто всіх його істотних умов. Тобто контрагенти мають обов’язково узгодити всі істотні умови договору, визначені законом.

Також слід зазначити, що згідно зі ст. 67 ГКУ підприємства вільні у виборі предмета договору, визначенні зобов’язань, інших умов господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
1
1