, 0:

Богдан Єсін

Абсурдність ситуації, що може скластися, за своєю грандіозністю є поза конкуренцією

Богдан Єсін «Єсін і Партнери, ЮК» Арбітражний керуючий, адвокат, Керуючий партнер

Маючи за намір прокоментувати ту частину законопроекту № 1145, що стосується саме банкрутства фізичних осіб, хочу Вас запевнити, що цей законопроект не буде прийнято, принаймні у тій редакції, в якій його було подано до Верховної Ради. Головною причиною цього, як і головною підставою широко резонансу, що проект набув у ЗМІ, є черговість погашення вимог кредиторів фізичної особи, яка ним передбачена.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Згідно із законопроектом № 1145 у першу чергу задовольняються вимоги громадян, перед якими фізична особа несе відповідальність за заподіяння шкоди життю та здоров’ю громадян, шляхом капіталізації відповідних періодичних платежів, а також вимоги щодо стягнення аліментів, і це є логічним і зрозумілим. У другу чергу задовольняються інші вимоги особистого характеру, а вимоги кредиторів за зобов’язаннями, забезпеченими заставою входять тільки у третю чергу.

Чіткого визначення формулювання «інші вимоги особистого характеру» чинне законодавство не містить.

ВГСУ, наприклад, у своїх постановах у справах про банкрутство фізичних осіб – підприємців відносить до вимог особистого характеру всі вимоги, що не пов’язані з підприємницькою діяльністю.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
1
1