, 0:

Віктор Мороз

Питання запровадження відповідного інституту у вітчизняному законодавстві піднімалося вже неодноразово

Віктор Мороз «ВікторіАл, Правова гільдія» Керуючий партнер

На сьогодні світова практика склалася таким чином, що законодавство розвинутих країн, зокрема США та низки європейських держав, повноцінно використовує такий правовий інструмент, як банкрутство фізичної особи, тобто визнання фізичної особи неплатоспроможною при неможливості виконати безспірні вимоги кредитора або кредиторів у певному розмірі протягом тривалого терміну.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Питання запровадження відповідного інституту у вітчизняному законодавстві піднімалося вже неодноразово, але й досі відповідні норми не набрали чинності.

Черговою спробою запровадити інститут банкрутства фізичної особи в Україні сприйнято в межах законопроекту № 10163 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо недопущення порушення прав боржників та запровадження процедури банкрутства фізичної особи», яким пропонується порушувати справу про банкрутство фізичної особи у судовому порядку, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника становлять не менше ста п’ятдесяти мінімальних розмірів заробітної плати і не були задоволені боржником протягом шести місяців після встановленого для їх погашення строку. Тобто на сьогодні це означає, що якщо фізична особа взяла кредит у розмірі приблизно 20 000 доларів США, наприклад, кредит на придбання автомобіля або нерухомого майна, та не сплачує його протягом шести місяців після строку, встановленого для їх погашення, то вона може бути визнана банкрутом та уникнути відповідальності.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
1
1