05 березня 2013, 16:21

Система международных судебных учреждений

От Международного суда ООН до Европейского суда по правам человека (юрисдикция, подсудность, процесс и процедура)

Опубліковано в №10 (352)

Павло Бєлоусов

Європейський суд з прав людини є однією з найдієвіших інституцій та флагманом для розвитку судів з прав людини

Павло Бєлоусов «Василь Кісіль і Партнери, ЮФ» Старший юрист, адвокат

Попри всю критику міжнародних судових установ, останні є і залишатимуться чи не найважливішим елементом системи засобів мирного врегулювання міжнародних спорів. Практика свідчить також про те, що сьогодні міжнародні судові установи здійснюють своєрідний контроль за діяльністю держав, а також своїми рішеннями безпосередньо впливають на розвиток міжнародного права та становлення верховенства права в державах з різними правовими системами, традиціями та устроями.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У глобальній перспективі не можна не погодитись із тезами колишнього судді МС ООН пана Т. Бюргенталя (Buergenthal Thomas. Proliferation of International Courts and Tribunals: Is It Good or Bad? // Leiden Journal of International Law. [Vol. 14. 2001]) та професора Каліфорнійського Університету пана Е. Гузмана (Andrew T. Guzman. International Tribunals: A Rational Choice Analysis // University of Pennsylvania Law Review [Vol. 157:171 2008]) про те, що укріплення позицій міжнародних судів та створення або удосконалення регіональних судів, наприклад судів з прав людини, вже стало реалією, і ця динаміка буде зберігатися й надалі, оскільки саме такий засіб мирного врегулювання превалює в міжнародних відносинах.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0