16 липня 2013, 12:06

Принцип єдиного громадянства

Чому відсутній єдиний погляд?

Опубліковано в №29-30 (371-372)

Ганна Вронська

Інститут подвійного або множинного громадянства визнають понад 100 країн світу

Ганна Вронська суддя Верховного Суду

Відповідно до статті 4 Конституції України в Україні запроваджено принцип «єдиного громадянства». Цей принцип також закріплений і в Законі України «Про громадянство України» 2001 року. Ані Конституція України, ані Закон не наводять визначення «подвійного» або «множинного» громадянства. Більш того, ані Закон, ані Кримінальній кодекс чи Кодекс про адміністративні правопорушення не передбачають відповідальність для громадян України за отримання «подвійного» громадянства або свідоме приховування  «подвійного» громадянства. Єдиним випадком відповідальності є положення Закону про втрату громадянства України внаслідок добровільного набуття повнолітнім громадянином України громадянства іншої країни. Добровільним набуттям громадянства іншої країни є усі випадки, коли громадянин України для набуття громадянства іншої країни повинен був звертатися із заявою про чи клопотанням про таке набуття відповідно до порядку, встановленого національним законодавством країни, громадянство якої набуто. Зазначена норма відповідає Європейській конвенції про громадянство, відповідно до положень якої конвенція не обмежує право держави­учасниці встановлювати у своєму національному праві принципи збереження або втрати громадянства при набутті громадянства іншої країни.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


На сьогодні інститут подвійного або множинного громадянства визнають понад 100 кран світу. Можливість набуття подвійного громадянства має як свої переваги, так і свої недоліки. Серед переваг подвійного громадянства насамперед слід відзначити захист від політичної, економічної та соціальної нестабільності у країні постійного проживання. По­друге, це можливість застосовувати більш привабливу систему оподаткування. По­третє, що є чи не найголовнішим, це можливість безвізового в’їзду до багатьох країн світу та можливість працювати і вести власний бізнес в іншій країні, ніж країна постійного проживання.

0
0