02 квітня 2013, 14:54

Новели цивільного процесу в Україні

У що вилилася судова реформа?

Опубліковано в №14 (356)

Олег Ткачук

Адвокати перетворилися на посередницький ланцюжок

Олег Ткачук Голова Ради суддів України, суддя Верховного Суду

Дуже приємно завжди, коли відбувається вільна дискусія й ти не обтяжений нормами процесу і можеш почути те, що про тебе думають, і сказати, що ти сам думаєш про когось.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Часто-густо у зверненнях до суду, і не тільки до касаційного, сторона має надію не стільки на законність своїх вимог, але й на силу свого голосу. Я залишав без руху касаційну скаргу, і у відповідь на це прийшов лист, адресований Генпрокурору. Мені надіслали копію, і ще копію  – Путіну, тому що звертався громадянин РФ. Судовий збір при цьому сплачено не було, і доручення на представлення інтересів особи також не надано.

Нещодавно о 8-й ранку зателефонував товариш, який просив допомоги у перегляді рішення апеляційної інстанції, ще й перепитував, коли я відмовив. У нас культура ставлення до суду, одне до одного деформувалася вже давно. Адвокати певною мірою перетворилися на посередницький ланцюжок. Мабуть, від нас усіх залежить не тільки суворе дотримання закону при подачі касаційної скарги, але й те, наскільки ми одне одного поважаємо. Давайте доводити свою позицію не силою того, що хтось з кимось учився, когось знає, хтось є чийсь сват чи брат.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0