10 вересня 2013, 15:44

Установлення фіктивності емітентів цінних паперів

Регулятор фондового ринку затвердив Положення про встановлення ознак фіктивності емітентів цінних паперів та включення таких емітентів до переліку (списку) емітентів, що мають ознаки фіктивності

Опубліковано в №37 (379)

Ніяких нововведень НКЦПФР у цій сфері зроблено не було

Оксана Новотурова «PLP Law Group» Юрист

На сьогодні безліч підприємств отримали листи від Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі – НКЦПФР) стосовно надання інформації, яка пов’язана з питанням фіктивності емітентів цінних паперів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Причинами таких звернень є перевірка інформації стосовно емітента, оскільки існує практика використання фіктивних емітентів у складних незаконних операціях на фондовому ринку України.

Операції з такими емітентами на ринку цінних паперів мають на меті вплив на вартість цінних паперів, їх обсяг та обіг, а також рух коштів за такими операціями і як наслідок мають значний вплив на фінансову систему та економічну стабільність України. Зокрема, вони використовуються для зменшення податкових зобов’язань, легалізації незаконно одержаних коштів, операцій з обігу валюти за правочинами щодо купівлі­продажу цінних паперів, у злочинах, пов’язаних із шахрайством, тощо.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0