19 березня 2013, 17:03

Надповноваження Нацбанку

Проблеми застосування концепції імперативності правових норм

Опубліковано в №12 (354)

Ігор Олехов

Прямим наслідком прийняття Роз’яснення стане збільшення вартості міжнародного фінансування для українських позичальників

Ігор Олехов «CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang» партнер, голова банківської та фінансової практики
Ганна Штепа
Ганна Штепа «Baker & McKenzie, МЮФ» Юрист

Роз’яснення з питань кредитних правовідносин між резидентами та нерезидентами № 29-213/1846-1878 від 14 лютого 2013 року (далі – Роз’яснення) видається явним перевищенням повноважень НБУ, оскільки жодним законом України не встановлено повноваження НБУ надавати роз’яснення щодо застосування актів цивільного законодавства, у тому числі Цивільного кодексу України. Роз’яснення також можна розглядати як неправильне по суті.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Тлумачення визначення імперативної норми права України, запропоноване НБУ, повністю позбавляє сенсу вибір іноземного права, оскільки у будь-якому разі договір незалежно від вибору іноземного права має також відповідати положенням Цивільного кодексу України та іншим актам цивільного законодавства, тобто відповідні правовідносини мають бути фактично врегульовані відповідно до положень законодавства України.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0