26 липня 2019, 16:38

Обшуки в Окружному адмінсуді Києва: що відомо

Національне антикорупційне бюро України спільно з Генеральною прокуратурою України сьогодні, 26.07.2019 р., проводять обшуки в Окружному адміністративному суді міста Києва.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Оскарження регламенту ГРМЕ: ОАСК перейшов до розгляду справи по суті».

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила прес-служба НАБУ.

«Детективи НАБУ разом з Управлінням спеціальних розслідувань ГПУ здійснюють санкціоновані обшуки в приміщенні Окружного адміністративного суду м. Києва в рамках розслідування можливого скоєння кримінальних злочинів головою (Павло Вовк, - прим. ред.) і окремими суддями ОАСК. Зараз це вся інформація, яку ми можемо повідомити, враховуючи необхідність збереження таємниці слідства", - зазначили у НАБУ.

Як зазначають Bihus.info, НАБУ спільно з ГПУ проводять обшуки у голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка, суддей Євгенія Аблова, Ігоря Погрібниченко, Ігоря Качура та Руслана Арсірія. За словами пана Арсірія, обшук проводять у рамках об'єднаної справи щодо законності повноважень голови ВККС Сергія Козьякова, заступника Голови ВККС Станіслава Щотки та інших членів ВККС.

Після цього згодом відбувся брифінг, на якому представники НАБУ та ГПУ роз’яснили усю ситуацію щодо обшуків у суді. У НАБУ зазначили, що 26 липня 2019 р. детективи НАБУ спільно зі слідчими Управління спеціальних розслідувань ГПУ (далі - УСР ГПУ) здійснили санкціоновані слідчі дії (обшуки) у приміщеннях ОАСК та Суворовського районного суду м. Одеси в межах розслідування можливого вчинення кримінальних правопорушень головою та окремими суддями ОАСК.

Так, слідство вважає, що голова та деякі судді ОАСК організували «винесення завідомо неправосудних судових рішень та втрутилися у діяльність судових органів з метою створення штучних перешкод у роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі - ВККС)». Мета цих дій, на думку слідства, - уникнення обов’язкового кваліфікаційного оцінювання, встановленого законом для служителів Феміди. 

План, як зазначили у НАБУ, було реалізовано у кілька етапів:

(для перегляду натисніть на зображення)

48379377441_c1c38cf579_k

• штучно ініційовано подання позовів про відсутність повноважень у деяких членів ВККС та заборону їм виконувати свої повноваження та організовано винесення судових рішень про їх задоволення;

• забезпечено зміну двох членів ВККС за втручання голови ОАСК на наперед визначених «лояльних» переможців конкурсу за квотою Уповноваженого ВРУ та ДСА України. Зобов’язано ВККС негайно зарахувати до складу ВККС вказаних переможців конкурсу на підставі рішень ОАСК у позовах, ініційованих головою та службовцями цього ж суду. 

Один зі штучно ініційованих суддями ОАСК позовів до голови та члена ВККС подав суддя Вищого адміністративного суду. Оскільки за автоматичним розподілом цей позов потрапив до судді ОАСК, на якого учасники злочину не мали достатнього впливу, вони намагалися досягнути винесення ним «бажаного» рішення з «потрібним» формулюванням, вчинивши тиск на служителя Феміди;

• заборона вісьмом членам ВККС здійснювати кваліфікаційне оцінювання суддів на підставі винесення завідомо неправосудного рішення одним із суддів Суворовського районного суду м. Одеси, в організації винесення якого брали активну участь окремі службові особи ОАСК. Згодом Одеський апеляційний суд скасував це рішення, як незаконне. За інших обставин воно, фактично, унеможливило б роботу ВККС.

«З урахуванням наявності достатніх доказів УСР ГПУ скерувало для підписання заступнику Генерального прокурора проекти повідомлень про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 351-2 (перешкоджання діяльності Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України), ст. 375 (постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови), ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України», - вказали у НАБУ. Досудове розслідування триває.

З повною версією відео про обставини злочину (у т.ч. записи розмов Голови ОАСК з членами ВККС) можна ознайомитися за посиланням.

Читайте також: «У ВККС провели співбесіди з кандидатами на зайняття посад суддів Вищого IP-суду».

Керівник Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури України Сергій Горбатюк розповів, що під час розслідування «справ Майдану» перевірялися на причетність до скоєння злочинів судді Окружного адміністративного суду Києва, йдеться про діючих суддів, повідомляє Інтерфакс.

«Фактично відбувається системне втручання в розгляд справ судами з боку насамперед керівництва цього суду. Але не лише в розгляд справ, а й у діяльність інших органів державної влади, вищих органів державної влади, зокрема Конституційного Суду, міністерств, відомств, судів, що, за нашою оцінкою, фактично становить загрозу національній безпеці, тому що поза судовим процесом, можна сказати в ручному режимі, ухвалюються рішення», - сказав пан Горбатюк.

На брифінгу журналістам продемонстрували відеозапис з аудіо переговорів нібито керівництва ОАСК, на підтвердження слів Горбатюка. Виходячи з відеоматеріалів, голова суду дає вказівки адвокатам і суддям вирішувати питання з ВККС. «До плану Вовка були залучені не лише судді Окружного адмінсуду, а й співробітники ДБР», - йдеться в тексті, який супроводжує відеоролик.

Реакція ВККС

«Як стало відомо із заяви судді Руслана Арсірія, обшуки в Окружному адміністративному суді міста Києва, які проводяться сьогодні співробітниками Національного антикорупційного бюро України та Генеральної прокуратури України, відбуваються за заявами адвокатів Козьякова С.Ю. та Щотки С.О. Ця інформація не відповідає дійсності», - заявили на сторінці у Facebook ВККС.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати