16 липня 2018, 16:05

Обліковий запис в Facebook - частина спадщини, - Верховний суд Німеччини

BBC

Федеральний верховний суд Німеччини визнав, що батьки померлої дівчинки мають право на її обліковий запис Facebook за спадковим законодавством. Суд заявив, що дані з Інтернету слід розглядати так само, як приватні щоденники чи листи, і їх треба передавати спадкоємцям.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Учасниками справи є батьки 15-річної дівчини, яка потрапила під поїзд у 2012 р. Вони хотіли отримати доступ до облікового запису доньки на Facebook, щоб спробувати визначити, чи це було самогубство.

У свою чергу Facebook заборонив доступ до облікового запису, посилаючись на політику конфіденційності щодо контактів дівчинки.

За поточною політикою компанії, родичі померлих можуть отримати лише частковий доступ до облікового запису, який дозволяє їм змінити сторінку на онлайн-меморіал або повністю видалити її.

Суд першої інстанції у 2015 р. виніс рішення на користь батьків, підтверджуючи твердження, що дані Facebook регулюються положеннями про спадщину аналогічно до  особистої кореспонденції. Проте в 2017 р. апеляційний суд підтримав Facebook і скасував це рішення на підставі того, що договір між дівчиною та компанією припинився внаслідок її смерті і доступ не може бути переданий батькам.

Справа дійшла до Федерального верховного суду Німеччини. За словами судді Ульріха Германна, після смерті приватні щоденники та листування за законом передаються спадкоємцям, і немає ніяких підстав для іншого регулювання правового статусу цифрових даних. Також він додав, що батьки мали право знати, про що їхня неповнолітня дитина спілкувалася онлайн.

За інформацією BBC.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати