26 травня 2017, 14:34

Чому ДСА встановила reCAPTCHA

"Юридична Газета"

Нещодавно юристи, які користуються Єдиним державним реєстром судових рішень зіткнулися з обмеженням доступу до судових документів за допомогою сервісу reCAPTCHA.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


"Юридична Газета" вирішила поцікавитись у ДП "Інформаційні судові системи" ДСА (далі - Підприємство), чому останнє запровадило відповідну новелу.

Як повідомили "ЮГ", Підприємство, як адміністратор Реєстру судових рішень на виконання законодавчо визначених функцій щодо захисту інформації у державних інформаційних ресурсах, самостійно визначає моделі захисту від загроз витоку інформації та засоби забезпечення цілісності бази даних Реєстру.

З метою унеможливлення спроб несанкціонованого втручання в роботу ДРСР, Підприємством було здійснено заходи щодо впровадження механізму фільтрації, шляхом використання безоплатного комп'ютерного тесту типу "виклик-відповідь" "CAPTCHA" (Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart), який є загальновідомим способом захисту інформації від автоматичних відправок повідомлень, реєстрації, скачування файлів, масових розсилок тощо.

У відомстві звертають увагу, що відповідний механізм фільтрації використовується і при отриманні інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізиичних осіб-підприємців, Реєстру платників податку на додану вартість, Єдиного реєстру підприємств щодо яких порушено справу про банкрутство.

"Можливість отримання вільного доступу до е-копій судових рішень жодним фізичним або юридичним особам не обмежується, зазначені дані є відкритими. Натомість впровадження CAPTCHA є додатковим інструментом зберігання та захисту даних, що містяться в Реєстрі  та цілодобового загального доступу до нього", - зазначено в повідомленні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати