23 травня 2017, 17:41

Безпека чи зручність?

Аргумент. Позиція. Ідея

АПИ Глоба Нещодавно юристи, які користуються Єдиним державним реєстром судових рішень, зіткнулися з деякими перепонами на шляху отримання інформації. Так, при користуванні зазначеним ресурсом за допомогою сервісу reCAPTCHA обмежується доступ до судових документів. І хоча ми впевнені, що Державна судова адміністрація як розпорядник реєстру запровадила цю новелу з найкращих міркувань, «ЮГ» вирішила запитати юристів, що вони думають з цього приводу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


IMG_8323end

Данііл Глоба адвокат, заступник директора з юридичних питань компанії YouControl

«З однією з перешкод нам довелося зіткнутися при спробі доступу до судових рішень у Єдиному державному реєстрі судових рішень. Так, з 16 травня 2017 р. доступ до судових рішень у цьому реєстрі обмежено за допомогою сервісу Google reCAPTCHA.

Ст. 4 Закону України «Про доступ до судових рішень» передбачено, що судові рішення, внесені до Єдиного державного реєстру судових рішень, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України. Відповідно до п. 21 положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №835 від 21.10.2015, оприлюднення набору даних передбачає можливість їх перегляду і завантаження без проведення додаткової авторизації, проходження автоматизованого тесту для розрізнення користувачів чи інших обмежень. Це стосується, зокрема, відкритих даних Єдиного державного реєстру судових рішень, оскільки він входить до названого переліку.

Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №740 від 25.05.2006, передбачає, що загальний доступ до судових рішень, внесених до Реєстру, має кожна фізична або юридична особа. Будь-які обмеження цим Порядком не передбачені.

З огляду на те, що зазначені вище нормативно-правові акти складають вичерпний перелік документів, якими регламентується доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень, запровадження у ньому автоматизованого тесту для розрізнення користувачів у вигляді reCAPTCHA є протиправним обмеженням їх прав на доступ до судових рішень».

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати