03 березня 2020, 11:54

Зміни ЄСВ

Олександр Камша
Олександр Камша «ЮФ Ілляшев та Партнери» адвокат

27 лютого 2020 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі - Закон). Деякі положення Закону будуть введені в дію у майбутньому.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Закон пов’язаний із Проектом Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», який спрямований на запровадження міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі та імплементацію норм, передбачених Планом протидії практикам розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування (далі - План дій BEPS), реформування інституту фінансової відповідальності та удосконалення процедури адміністрування податків та зборів. Абревіатура розшифровується як Base Erosion and Profit Shifting - «Розмивання податкової бази і вихід доходів з-під оподаткування». Впровадження Україною «Плану BEPS» в національне законодавство є умовою ОЕСР - міжнародної спільноти по боротьбі з ухиленням від оподаткування та підвищенням податкової прозорості по всьому світу.

У відповідності до Закону вносяться зміни до ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» в частині: приведення у відповідність до чинного законодавства назв центральних органів виконавчої влади, що здійснюють адміністрування ЄСВ; уточнення порядку направлення вимоги про сплату недоїмки з ЄСВ; внесення змін до розміру штрафних санкцій за порушення вимог, передбачених Законом.

Законом вносяться зміни до ЗУ «Про митний тариф», встановлюючи ставки мита на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання за допомогою підігрівача з електронним управлінням. Реалізація таких положень законопроекту може призвести до збільшення доходів державного бюджету від ввізного мита. Дані зміни набирають чинності з 1 січня 2021 р. Також вносяться зміни до Закону «Про державну підтримку сільського господарства України», зокрема, щодо внесення уточнення до формули розрахунку питомої ваги вартості реалізованих сільськогосподарських товарів, при досягненні якої у сільськогосподарського товаровиробника виникає право на отримання бюджетної дотації.

Серед змін, запроваджених законом, є і зміни до ЗУ «Про судовий збір» у частині встановлення граничної максимальної величини ставки судового збору. Так, за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами потрібно сплатити 150% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, але не більше 15 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (не більше 31530,00 грн). За подання касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду буде потрібно сплатити вже 200% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, але не більше 20 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (не більше 42040,00 грн).

Таким чином, ми бачимо, що керівництво країни неухильно дотримується проєвропейського шляху розвитку України та всіляко поділяє необхідність встановлення режиму тотальної прозорості розрахунків на території держави.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати