13 травня 2021, 17:56

Актуальні підходи Верховного Суду у трудових спорах

Опубліковано в №9 (739)

Інеса Летич
Інеса Летич «Asters, ЮФ» радник, член Ради Комітету з трудового права АПУ

Ні для кого не секрет, що в Україні динаміка розвитку регулювання трудових відносин — заслуга скоріше судової практики, ніж зусиль законодавця. Трудове законодавство оновлюється дуже повільно та фрагментарно, а от у судових рішеннях час то можна знайти прогресивні й навіть новаторські підходи. У якості прикладу хотілося б згадати декілька нещодавніх цікавих рішень у трудових спорах Верховного Суду (далі — ВС).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Недотримання строку повідомлення про скорочення

Усі пам'ятають, що одним з ключових кроків у звільненні працівника за скороченням штату або чисельності персоналу є повідомлення про майбутнє звільнення не пізніше, ніж за 2 місяці. Дотримання такої вимоги є важливим для того, щоб звільнення вважалося закон ним. У постанові від 17 лютого 2021 р. у справі №280/89/18 ВС озвучив досить новаторський висновок з приводу цього питання процедури скорочення. За фактами справи, про майбутнє скорочення працівника будо повідомлено не за 2 місяці, а за 28 днів. При цьому інших порушень при скороченні працівника роботодавцем не було допущено. З цього приводу ВС зазначив, що порушення з боку роботодавця лише в частині недотримання строку попередження працівника про наступне звільнення не повинне мати наслідком поновлення такого працівника на роботі. При недотриманні строку попередження працівника про звільнення, якщо він не підлягає поновленню на роботі з інших підстав, суд лише змінює дату його звільнення, зарахувавши строк попередження, протягом якого він працював. Тобто суди просто перенесли працівникові дату звільнення на місяць та 2 дні.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати