24 листопада 2020, 15:42

В ідеалі vs на практиці: можливості ЄСІТС та «Електронного суду»

Опубліковано в №22 (728)

Андрій Арсірій
Андрій Арсірій «CREDENCE, АО» адвокат

Увесь світ рухається вперед. Для спрощення певних процесів, економії часу та матеріальних ресурсів у різних сферах життя запроваджуються нові технології. Однією з таких сфер є судочинство. У більшості провідних країн (таких, як Сінгапур, Німеччина, Швейцарія, Франція, Норвегія, Португалія, Австрія) активно використовуються системи електронного правосуддя.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Україна в цьому напрямі не встигає за провідними країнами. Одним із засобів підвищення ефективності судочинства є запропонований проєкт «Електронний суд», який покликаний спростити комунікацію між судом та учасниками судового процесу, судом та іншими органами державної влади (швидкий обмін документами, зменшення судових витрат тощо).

У зв'язку з ситуацією, яка склалась на території України через поширення коронавірусної інфекції Covid‑19, стала нагальною потреба у удосконаленні та швидкому впровадженні електронного судочинства, оскільки на даний час існує низка недоліків у використанні Єдиної судової інформаційно‑телекомунікаційної системи, яка була запроваджена у тестовому режимі.

1 Перші кроки щодо запровадження проєкту «Електронний суд» в Україні

Запровадження проєкту «Електронний суд» як модуля Єдиної судової інформаційно‑телекомунікаційної системи (далі — ЄСІТС) вперше було передбачене у Господарському процесуальному кодексі, Цивільному процесуальному кодексі та Кодексі адміністративного судочинства, які набули чинності 15 грудня 2017 р. Ця система була покликана спростити взаємодію між учасниками судового процесу та судом шляхом забезпечення обміну електронними документами між ними (подача процесуальних документів, ознайомлення з матеріалами судової справи, направлення повісток, судових рішень, прийнятих за результатом розгляду справи, тощо).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати