28 червня 2023, 11:33

ВРП ініціювала перевірку діяльності ГО "Україна проти свавілля чиновників"

Пресслужба ВРП

Через висловлювання погроз і закликів ГО "Україна проти свавілля чиновників" застосувати насильство щодо суддів Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Міністерства юстиції України з пропозицією розглянути питання щодо проведення перевірки діяльності цієї організації. Про це повідомила пресслужба ВРП.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КЦС ВС пояснив, коли в особи з'являється право власності на автомобіль".

 "У відео, розміщених на YouTube-каналі "Україна проти свавілля чиновників", містяться зображення суддів, вказані їхні прізвища, імена та по батькові, місця роботи, надається оцінка розумовим здібностям, діловим якостям та професіоналізму. Автор відеоматеріалів вживає образливі висловлювання, нецензурну лайку стосовно суддів та членів їхніх сімей, обвинувачує їх у хабарництві, службовому підробленні, сепаратизмі та, зокрема, колабораціонізмі. Варто зауважити, що в коментарях до публікацій, які, за твердженнями суддів, належать голові Громадської організації, висловлено прямий заклик до здійснення насильства щодо суддів у зв’язку з їхньою діяльністю та щодо членів їхніх сімей, заклики до третіх осіб, зокрема активістів, бійців Збройних Сил України, територіальної оборони, до вчинення фізичної розправи, насильства щодо суддів"– ідеться в повідомленні.

У ВРП заявили, що вже надійшло 12 повідомлень суддів про втручання в їхню діяльність щодо здійснення правосуддя з боку ГО, за результатами перевірки яких Рада прийняла вісім рішень, зокрема за фактами погроз із боку організації "вбивством щодо суддів та їхніх близьких родичів у зв’язку з їхньою професійною діяльністю, проводиться досудове розслідування у низці кримінальних проваджень".

Також ВРП вирішила:

  • звернутися до адміністрації відеохостингу YouTube щодо блокування контенту, розміщеного на каналі "Україна проти свавілля чиновників", через порушення правил спільноти або умов використання;
  • звернутися до Офісу Генерального прокурора з приводу вжиття передбачених законом заходів для швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінальних проваджень, які розслідуються за повідомленнями суддів про втручання в їхню діяльність як суддів щодо здійснення правосуддя з боку ГО "Україна проти свавілля чиновників";
  • до Департаменту кіберполіції Національної поліції України щодо вжиття заходів відповідно до вимог Закону України "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України".

 

У ВРП переконані, що ГО "перетнула межу допустимої критики стосовно судді як публічної особи":

"Дії цього Громадського об’єднання, наслідком яких є численні звернення суддів до ВРП з повідомленнями про втручання в їхню діяльність щодо здійснення правосуддя, зокрема, спричиняють заявлення суддями самовідводів від участі в розгляді матеріалів проваджень за скаргами голови цієї організації з метою їх об’єктивного розгляду, фактично унеможливлюють розгляд слідчими суддями клопотань слідчих ГУ НП у місті Києві тощо".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати