01 липня 2015, 17:39

Влада Києва підписала меморандум про співпрацю з Асоціацією допомоги потерпілим інвесторам

Прес-служба КМДА

Центр моніторингу забудови Києва, створений міською владою, та Асоціація допомоги потерпілим інвесторам підписали Меморандум про співпрацю, повідомляє прес-служба КМДА.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Створений за ініціативи мера Віталія Кличка Центр моніторингу забудови Києва є одним із важливих та дієвих механізмів у боротьбі міської влади з незаконним будівництвом. Про це зазначив заступник голови КМДА Павло Рябікін під час засідання круглого столу, присвяченого діяльності Центру та роботі публічного порталу «Містобудівний кадастр Києва», за участю громадських активістів.

«Наше завдання – попередити факти незаконних будівництв та вберегти мешканців міста, які планують вкласти свої кошти у зведення нерухомості, від потрапляння до недобросовісного забудовника чи, що найгірше, до рук аферистів. Це ми можемо зробити, в тому числі, надавши максимум інформації про той чи інший об’єкт, що будується. За допомогою порталу Центру моніторингу кожен киянин зможе перевірити законність будівництва і захистити свої інтереси», – підкреслив Павло Рябікін.

Він додав, що проблема незаконних будівельних об’єктів створювалася у столиці роками. Масштаби різні – від газових заправок до великих житлових комплексів у 7-9 секцій без первинних документів на земельну ділянку. У результаті місто втрачало надходження до бюджету, відбувалося самозахоплення землі – власності громади, порушено єдиний архітектурний стиль в історичній частині Києва. Однак нинішній столичній владі вдалося зупинити прогресивну динаміку появи нових незаконних будівництв.

Заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Андрій Вавриш під час засідання круглого столу повідомив, що наразі до порталу Центру моніторингу внесено інформацію про 1250 об’єктів будівництва, перевірено законність діяльності 184, з них встановлено, що 71 об’єкт будується незаконно, 53 будуються законно та 60 об’єктів потребують додаткової перевірки.

У ході проведення моніторингу працівники Центру моніторингу виявили 14 фактів порушень чинного законодавства забудовниками. Зібрані матеріали направлено до правоохоронних органів для притягнення винних посадових осіб до відповідальності. Найближчим часом до суду з обвинувальними актами планується направити 2 кримінальні провадження, це при цьому, що справи зазначеної категорії за останні роки до суду практично не направлялись.

Одним із основних завдань Центру є також і тісна співпраця з громадськістю. Уже налагоджено взаємодію із ВГО «Асоціація допомоги постраждалим інвесторам». Під час круглого столу сторони підписали відповідний Меморандум про співпрацю.

Заступник голови КМДА Павло Рябікін в ході круглого столу запросив до співпраці й інші небайдужі громадські організації та активістів. Також він доручив Департаменту містобудування розробити положення про громадських інспекторів, які на волонтерських засадах могли б допомагати міській владі виявляти самочинні будівельні майданчики. Андрій Вавриш пообіцяв розробити відповідне положення протягом кількох днів та подати на затвердження.

У найближчих планах міської влади - звести до нуля появу нових незаконних будівництв та забезпечити невідкладне реагування на самочинне будівництво. Буде впроваджено систему електронного звітування перед громадою, а портал Центру стане ефективним інструментом комунікацій громади, влади та забудовників.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати