Станом на початок 2019 р., за штатної чисельності у 7200 суддів, кваліфікаційне оцінювання успішно пройшов 2151 діючий суддя, не завершено процедури кваліфікаційного на відповідність займаній посаді щодо 3192 суддів. На 1 квітня 2019 р. із 5285 суддів лише 4128 мають повноваження на здійснення правосуддя.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це повідомив Голова Ради суддів України Олег Ткачук на засіданні РСУ, зазначає прес-служба РСУ.
Читайте також: "Зміни в процедурах банкрутства очима судді ВС".
Так, вакантними в Україні є майже 2000 посад суддів, ще 1200 суддів не здійснює правосуддя через закінчення п’ятирічного строку, на який вони були призначені, у зв’язку із незавершенням процедури кваліфікаційного оцінювання та з інших причин.
"У 2018 р. на розгляді у судів усіх інстанцій перебувало близько 3,9 млн справ. У судах першої інстанції розглядалося 3 млн 343 тис. 284 справи. Кількість розглянутих справ збільшилася на 369 тис. у порівнянні із 2017 р. У порядку кримінального судочинства розглянуто 132 тис. кримінальних справ та 1 млн 90 тис. інших матеріалів. Фактично суддя першої інстанції слухає близько 120 справ на місяць, тобто 5 справ на кожний робочий день в році. І це при тому, що від нього вимагається глибоке вивчення матеріалів справи", - розповів пан Ткачук.
За його словами, за два останні тижні до РСУ надійшло більше 200 звернень від судів, в яких порушено питання, зокрема, щодо затягування процесу кваліфікаційного оцінювання, недотримання ВККС оприлюдненого орієнтовного графіку проведення оцінювання, невизначеності дати останнього етапу оцінювання, незрозумілості методу оцінювання практичних завдань тощо.
Нагадаємо, ВРП погодила тимчасову кількість суддів в апеляційних судах, утворених в апеляційних округах, а також в окружних судах.