08 вересня 2023, 10:48

В Україні до кінця року хочуть запустити геоінформаційну систему регіонального розвитку

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

До кінця 2023 року в Україні планують запустити Геоінформаційну систему регіонального розвитку, яка розроблятиме ефективні стратегії розвитку регіонів. Про це заявила голова Комітету ВР із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "єОселя: До кінця року планується видати 10 тисяч пільгових іпотечних кредитів".

За її словами, синхронізація відкриває перед Україною нові можливості у використання фінансових інструментів та фондів ЄС для країн-кандидатів, що може суттєво пришвидшити процеси відновлення нашої країни.

"Ми удосконалюємо систему DREAM – єдину цифрову систему управління відбудовою, до кінця 2023 року запустимо Геоінформаційну систему регіонального розвитку. Вона буде збирати, зберігати та аналізувати дані на регіональному та місцевому рівнях, які будуть використані для розробки ефективних стратегій розвитку регіонів та відстежування їх виконання. Також ми вдосконалюємо функціонал Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, яка максимально цифровізує будівельні процеси та документи та сприяє прозорості, ефективності, безпеці будівельних процесів. І, що важливо, вже повноцінно працює Реєстр пошкодженого та знищеного майна, дані з якого можна буде використовувати для визначення розмірів репарацій рф", наголосила голова Комітету.

За словами Олени Шуляк, в основі підходу до відновлення регіонів лежить гармонійна система стратегічного планування регіонального розвитку, що складається з 3-х рівнів  національного, регіонального та територіального. На національному рівні, сказала вона, Україна вже має Державну стратегію регіонального розвитку, на регіональному рівні  стратегії регіонального розвитку, а на місцевому рівні усі територіальні громади повинні розробити стратегії розвитку громад.

"Також передбачається територіально-орієнтований підхід у державній регіональній політиці. Визначаються функціональні типи територій, і кожен із типів матиме особливості у підходах для відновлення та розвитку. Особливості відновлення встановлюватиме План відновлення та розвитку регіонів, який також матиме багаторівневу структуру – включатиме регіональні плани, а також заходи та проєкти місцевого розвитку. Ключова мета для нас – врахувати потреби та виклики різних територій і підтримати найбільш постраждалі. Саме тому були визначені різні функціональні типи території, серед яких: території відновлення, регіональні полюси зростання, території сталого розвитку та території з особливими умовами для розвитку. Тепер наше завдання – синхронізуватись" підсумувала Олена Шуляк.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати