01 листопада 2018, 16:31

У Верховній Раді обговорили ризики законопроекту про адвокатуру

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Круглий стіл на тему: «Корупційні ризики та напрямки вдосконалення проекту Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність (№ 9055)» провів підкомітет з питань взаємодії з громадянським суспільством Комітету з питань запобігання і протидії корупції ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У заході взяли участь народні депутати, автори альтернативних законопроектів, представники Національної асоціації адвокатів України, органів адвокатського самоврядування, адвокати, представники інститутів громадянського суспільства, незалежна громадськість та експерти.

Читайте також: «Законопроект #9055: чергова «битва» адвокатів».

Відкриваючи засідання, голова підкомітету з питань взаємодії з громадянським суспільством Ігор Луценко зазначив, що остаточний висновок стосовно корупційних ризиків Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність (№ 9055) планується ухвалити на засіданні Комітету з питань запобігання і протидії корупції 7 листопада, а круглий стіл зібрали з метою детальніше представити і обговорити аргументи прихильників на противників даного законопроекту.

За прийняття даного Закону висловилась Асоціація правників України, представники якої входили до робочої групи, яка розробляла даний законопроект.

Так, президент у відставці Асоціації Денис Бугай під час круглого столу навів аргументи щодо антикорупційної направленості Закону, що розглядається: «Запровадження анонімного тестування претендентів на посаду адвоката; передбачення прозорого механізму скликання і участі в з’їздах та інших професійних зібраннях адвокатів; передбачення звітності та аудиту використання коштів адвокатів; в законі чітко обумовлена дисциплінарна відповідальність адвокатів, зокрема, унеможливлено притягнення до відповідальності адвокатів за публічне висловлення своєї позиції».

На підтримку законопроекту №9055 висловилася також представниця Асоціації Адвокатів України Зоя Ярош. Вона навела аргументи у відповідь на застереження щодо законопроекту, представлені Громадською організацією «Демократичний захист». «Деякі зауваження дещо перекручені», – сказала пані Ярош.

Водночас, під час засідання прозвучали аргументи противників прийняття обговорюваного законопроекту і відбулася гостра дискусія. Зокрема, зазначалося: чинна редакція Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» є цілком дієвою, хоча і потребує доопрацювання з метою більшого захисту адвокатів.

Читайте також: «УГСПЛ та ХПГ оприлюднили спільну заяву щодо законопроекту "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"».

Так, керівник секретаріату Національної асоціації адвокатів України (НААУ) Вадим Красник, зокрема наголосив на непрозорості розробки законопроекту №9055. «Незважаючи на неодноразові запити, до останнього неможливо було отримати текст законопроекту».

За його словами, НААУ виявила цілу низку корупційних ризиків у законопроекті, які були проаналізовані і передані на розгляд Комітету з питань запобігання і протидії корупції.

Представники НААУ серед потенційних корупційних ризиків, закладених у законопроекті відзначали, зокрема, надто складну процедуру кваліфікаційного тестування майбутніх адвокатів; неможливість суміщати адвокатуру з іншою діяльністю, що може призвести до зубожіння частини представників професії та інші.

«Шкода, що не було достатньої популяризації законопроекту і дискусія відбулася вже після його реєстрації у Верховній Раді, однак, сподіваюсь, ще є можливість його вдосконалити», – сказав Ігор Луценко, підсумовуючи результати дискусії.

З текстом законопроекту можна ознайомитись за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати