04 квітня 2024, 17:30

У Раді пропонують удосконалити проведення спеціальної перевірки: що відомо

У Верховній Раді України хочуть удосконалити проведення спеціальної перевірки, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції" шляхом оптимізації процедур та строків проведення спеціальної перевірки, використання інформації державних електронних інформаційних ресурсів органом/особою, яким організовується така перевірка, або органом, який надсилає запит на перевірку, мінімізацію паперового документообігу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Раді пропонують внести зміни до законодавства щодо забезпечення вивчення основ домедичної допомоги".

Так, зареєстровано законопроєкт №11145 від 03.04.2024 "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку проведення спеціальної перевірки".

Документом пропонується внести зміни до статей 19, 56-58 Закону № 1700 та ст. 10 Закону України № 389-VIII "Про правовий режим воєнного стану". Змінами до ст. 56 Закону № 1700 пропонується уточнити перелік відомостей про особу, яка претендує на зайняття відповідної посади, які підлягають спеціальній перевірці.

Змінами до ст. 57 Закону № 1700 передбачається удосконалити механізм проведення спеціальної перевірки, надавши можливість державним органам, крім надсилання до відповідних державних органів, до компетенції яких належить проведення спеціальної перевірки відомостей, або до їх територіальних органів (за наявності) запитів про перевірку відомостей щодо особи, яка претендує на зайняття відповідної посади, самостійно проводити спеціальну перевірку на підставі даних, отриманих в порядку електронної інформаційної взаємодії, між публічними електронними реєстрами за допомогою системи електронної взаємодії електронних ресурсів в електронній формі у виді наборів реєстрових даних та/або інформації про їх наявність чи відсутність у відповідному реєстрі, посвідчених встановленими законом засобами електронної ідентифікації та/або отриманих у порядку спеціального доступу до таких реєстрів у формі витягів відповідно до порядку надання такої інформації, встановленого законодавством про функціонування відповідного публічного електронного реєстру.

У зв’язку з цим пропонується передбачити можливість, у тому числі для Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України, Національного агентства України з питань державної служби, самостійно проводити спеціальну перевірку на підставі даних, отриманих в порядку електронної інформаційної взаємодії, між публічними електронними реєстрами за допомогою системи електронної взаємодії електронних ресурсів в електронній формі у виді наборів реєстрових даних та/або інформації про їх наявність чи відсутність у відповідному реєстрі, посвідчених встановленими законом засобами електронної ідентифікації та/або отриманих у порядку спеціального доступу до таких реєстрів у формі витягів відповідно до порядку надання такої інформації, встановленого законодавством про функціонування відповідного публічного електронного реєстру.

Також за пропозицією Служби безпеки України виключено проведення спеціальної перевірки СБУ – щодо наявності в особи допуску до державної таємниці, – оскільки, на думку ініціаторів законопроєкту, на сьогодні така інформація перевіряється у випадках, коли особа претендує на зайняття посади, яка передбачає наявність допуску до державної таємниці та не впливає на рішення щодо призначення її на посаду.

Змінами до ч. 8 ст. 10 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" передбачається організувати проведення спеціальної перевірки, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", а також перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", щодо осіб, призначених у період дії воєнного стану, щодо яких такі перевірки у цей період не проводилися, протягом 30 днів із дня завершення строку для подання документів, необхідних для проведення спеціальної перевірки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати