01 квітня 2015, 11:06

Справжні кольори України

Анна Трішичева
Анна Трішичева журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

Саме таку назву (англ. «True colors of Ukraine») має міжнародний бізнес форум «Ukraine: Just Business», що 15 квітня ц.р. розпочнеться у Празі (Чехія). Головне завдання майбутнього заходу – представити максимально повну та достовірну інформацію щодо інвестиційного та бізнес потенціалу України європейським діловим колам.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Ініціаторами та організаторами форуму виступили Торгово-промислова палата України та юридична фірма «Лавринович і Партнери» за підтримки Міністерства закордонних справ України і Групи DCH Олександра Яновського в якості стратегічного партнера. Власне, представники організаторів і провели прес-конференцію щодо майбутнього бізнес-заходу 31 березня в ІА «Інтерфакс».

интерфакс

За словами президента ТПП Геннадія Чижикова, кризовий час, який наразі переживає наша країна, є підходящим моментом для іноземних інвестицій. І Україна, незважаючи на, здавалось би, несприятливі для розвитку бізнесу умови, все ж має можливості для роботи з потенційними інвесторами. «Досвід іноземних країн показує те, що подібні драматичні періоди є тим часом, коли якраз потрібно говорити про інвестиції та нові можливості», - підкреслив пан Чижиков. Міжнародний бізнес форум «Ukraine: Just Business» пройде три етапи у трьох європейських столицях: 15 квітня – у Празі, 27 квітня – у Варшаві та 14 травня – у Будапешті. Як відзначив президент ТПП, ці країни були обрані організаторами через «інвестиційний бум», що пройшли за останні 10-15 років та отримали відповідний досвід, яким зможуть поділитись з Україною.

«Я як практикуючий юрист вірю в те, що лише іноземці зможуть допомогти побудувати в наші країні щось хороше і правильне. Тому що нашими руками це, на жаль, триває надто довго», - відзначив Максим Лавринович, керуючий партнер ЮФ «Лавринович і Партнери». Дехто говорить, як додав юрист, що залучати іноземців до вкладання коштів є цинічно та несправедливо, усвідомлюючи те, що їх «обберуть» ще на моменті реєстрації бізнесу: «Потім розпочнеться ввезення товарів, мита, акцизи, зустрічі з податковою та ще десятком контролюючих органів, що зіпсує враження від України». Пройшовши всі «кола пекла» ведення бізнесу в Україні, пов’язані із бюрократією та корупційною складовою, інвестори будуть змушені звернутись до вищих чинів, а вони, в свою чергу, зможуть вплинути на ситуацію та змінити на краще нехороших чиновників.

Спікер переконаний, що українці повинні інформувати світову бізнес-спільноту про процеси, що відбуваються в країні, проте робити це не декларативно, а відкрито, демонструючи реальну картину з усіма її проблемами та і можливостями.

Олена Дерев’янко, віце-президент Групи DCH зазначила, що Україна сьогодні має великий кредит довіри від світової спільноти. Та будь-який кредит довіри може амортизуватись, якщо в країні немає позитивних зрушень або реформ. «На мою думку, відновлення та підтримання такої довіри має стати справою бізнесу, справою народної дипломатії. Кожен громадянин своєї країни повинен формувати той рівень інвестиційної привабливості, який відповідає вимогам часу», - підкреслила пані Дерев’янко. Вона переконана, що розмовою віч-на-віч з бізнесменами інших країн ми можемо зробити для країни щось корисне задля її благополучного розвитку та становлення на міжнародній бізнес-арені.

Щодо очікувань від іноземного бізнесу від України найближчим часом організатори заходу висловили переконання, що іноземні партнери довіряють Україні, вважаючи її хорошим майданчиком для інвестицій. Представники бізнесу прекрасно розуміють, що інвестиції – це проект довгостроковий. «Перші результати ми побачимо не відразу, - зазначив пан Чижиков, - а через півтора-два роки». Тому не треба чекати кращих часів, завершення всіх запланованих реформ, - треба діяти тут і відразу.

Максим Лавринович додав, що європейський ринок сьогодні є перенасичений коштами, які себе не виправдовують в повній мірі та не працюють. Тому Україна є прекрасною новою «нивою» для реалізації іноземних проектів. Крім того, до нашої країни долучиться ще один бонус у вигляді європейської культури ведення бізнесу та інвестування, що не має толерантності до тих «поборів» та знущань, які властиві сьогодні бізнесу українському.

«Ми будемо переконувати вкладати в Україну кошти тих інвесторів, які хочуть бути переконаними», - підкреслила віце-президент групи DCH. Важливою також є підтримка Міністерства закордонних справ в організації майбутнього бізнес форуму, що говорить про небайдужість держави та подальше її сприяння комфорту іноземних інвесторів в Україні.

Також експертами були названі ті галузі української економіки, що є найбільш перспективними для іноземних інвестиції – агропромисловий комплекс, енергозберігаючі технології та машинобудування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати