25 травня 2018, 12:48

Samsung мусить виплатити Apple $539 млн за порушення патентів iPhone

CNET

Окружний суд Сан-Хосе прийняв рішення у довготривалій справі щодо порушення компанією Samsung п’яти патентів Apple. Cудовий спір тривав з 2011 року.

За рішенням, Samsung має виплатити $533,3 млн за порушення трьох дизайн-патентів Apple та ще $5,3 млн - за два патенти на корисний винахід.

Читайте також: «ТОП-5 судових спорів у сфері технологій».

Сторона захисту зазначила, що не погоджується з рішенням. «Ми вважаємо, що у нього (рішення - прим. ред.) немає доказових підтверджень», – повідомив адвокат Samsung Джон Квін.

Захист стверджував, що штраф у розмірі $28 млн є належним покаранням за порушення трьох дизайн-патентів, в той час як Apple просив у суду $1,07 млрд.

Так, на думку Apple, позиція Samsung означає, що автовиробники могли б створити, наприклад, щось схоже на Volkswagen Beetle і заплатити штраф лише за зовнішню оболонку. Водночас корейська компанія вважає, що позиція Apple означатиме, що порушення патенту на підставки під стаканчики призведе до штрафу за порушення патенту дизайну усього автомобіля.

Крім того, Apple мав позицію, що сума штрафу повинна виходити з прибутку, отриманого з продажів телефонів, а Samsung 0 - з прибутку від окремих комплектуючих.

Три дизайн-патенти, за які сперечалися компанії:

US Patent No. D618,677, який описує чорне, прямокутне, з закругленими кутиками «обличчя» електронного девайсу;

US Patent No. D593,087, що описує подібні характеристики обличчя з оточуючим ободом;

US Patent No. D604,305, що описує графічний інтерфейс у вигляді кольорової сітки іконок.

За інформацією CNET.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати