24 вересня 2018, 17:28

Представники бізнесу закликають не скасовувати максимальну межу нарахування ЄСВ

Прес-служба Європейської бізнес асоціації

В Україні розглядається питання збільшити фіскальне навантаження на оплату праці. Так, на початку травня відбулась активна дискусія стосовно законопроекту №8322. Ним передбачено скасувати максимальну межу нарахування Єдиного соціального внеску (ЄСВ) та запровадити регресивну шкалу 20%-5% до сум, що перевищують максимальну величину бази нарахування ЄСВ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Однак, підвищення податкового навантаження – дуже чутлива тема для обговорення, зазначають у Європейській бізнес асоціації.

Читайте також: «Кібербезпека - найбільший ризик для бізнесу, - дослідження».

Наразі діє ставка ЄСВ – 22% та максимальна величина бази нарахування ЄСВ на місяць дорівнює 15 розмірам мінімальної заробітної плати (відповідно до ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

«Для таких галузей як освіта, сфера послуг, IT, де зарплата складає левову частку витрат, таке збільшення може мати деструктивне явище. Існують побоювання, що від цього нововведення зросте «привабливість» використання тіньових схем оплати праці», – йдеться у повідомленні ЄБА.

«Фактично, зміна буде стосуватись підприємств, що виплачують «білу» зарплату своїм працівникам. Тож тут виникає риторичне питання – або ми працюємо над детінізацією оплати праці справедливими методами, або збільшуємо податки на бізнес, який чесно декларує всі доходи своїх працівників, намагається стимулювати ефективних працівників якісним рівнем оплати праці. А ще в цьому контексті варто не забувати, що високі заробітні плати, що прозоро та чесно виплачуються працівникам та сплачений ЄСВ мають безпосередній вплив на доходи Пенсійного фонду України.

За інформацією Міністерства соцполітики, рівень тіньової зайнятості в Україні впав на 8%. Тож зараз важливо підтримувати цю тенденцію та не допустити законодавчих ініціатив, направлених на повернення до «тіньових схем»», – зазначила виконавчий директор ЄБА Анна Дерев’янко.

Європейська Бізнес Асоціація звертається до Верховної Ради України та Міністерства соціальної політики, з проханням утриматись від збільшення навантаження на оплату праці та розпочати діалог з бізнесом по запровадженню змін по створенню привабливих умов оплати праці для збереження висококваліфікованих кадрів в Україні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати