23 квітня 2021, 14:07

Право на повторне здобуття освіти у ЗВО за рахунок коштів держбюджету: що потрібно знати

Пресслужба Уповноваженого ВРУ з прав людини

Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту  в державних і комунальних закладах вищої освіти на конкурсній основі якщо певний ступінь вищої освіти громадянин здобуває вперше за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як використовувати право на доступ до інформації, - рекомендації Омбудсмана"

Про це повідомляє пресслужба Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Особи, які не завершили навчання за кошти державного або місцевого бюджету за певним ступенем освіти, мають право повторно безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних закладах вищої освіти за тим самим ступенем освіти, за умови відшкодування до державного або місцевого бюджету коштів, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців.

Відшкодування вартості попереднього навчання за рахунок коштів державного або місцевого бюджету відбувається після повторного зарахування особи на навчання до іншого закладу вищої освіти.

Заклад вищої освіти зобов’язаний:

-  видати наказ про зарахування особи на повторне навчання за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;

-   встановити строк відшкодування коштів, що не перевищує 10 робочих днів з дня початку навчального року на підставі вимог Порядку відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців (далі – Порядок);

- поінформувати фізичну (юридичну) особу щодо процедури відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців і її вартості;

- видати не пізніше трьох днів після звернення здобувача освіти розрахунковий документ, у якому вказати суму відшкодування, а також номер рахунку на який потрібно сплатити кошти;

- відрахувати здобувача вищої освіти зі складу студентів за державним або регіональним замовленням у разі відмови від добровільного відшкодування платежів, в тому числі реструктуризованих. 

Здобувач вищої освіти повинен:

- подати заяву на ім’я ректора для розрахунку відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, а також академічну довідку  з попереднього місця навчання;

- звернутись у відповідний відділ обраного закладу вищої освіти для отримання рахунку, на який потрібно сплатити кошти;

- подати документ, що підтверджує оплату, не пізніше 10 робочих днів з дня здійснення платежу.

Увага! Особа, яка не подала документ про сплату в установлений строк, підлягає негайному відрахуванню.

У випадку якщо  матеріальне становище студента не дозволяє оплатити усю суму відшкодування одразу, то він може звернутися до керівника закладу вищої освіти із вмотивованою заявою про реструктуризацію відшкодування коштів. У такому випадку сплачується не менше 50 відсотків загального розміру коштів одразу, а решту – частинами до кінця поточного навчального року.

Важливо! За бажанням здобувача освіти заклад вищої освіти  може здійснити зарахування кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, за якими особа атестована за попереднім місцем навчання, включаючи дисципліни, що вільно вибрані особою, на підставі академічної довідки, виданої в установленому порядку за попереднім місцем навчання. Відповідно до Порядку  кошти відшкодовуються  навіть у тому разі, якщо здобувач вищої освіти вибув із закладу освіти за попереднім місцем навчання до початку семестрового контролю. У такому випадку особа повинна відшкодувати у повному обсязі вартість 30 кредитів трансферно-накопичувальної системи незалежно від фактичної тривалості навчання протягом останнього навчального семестру. Таким чином, відповідно до Порядку, якщо студента відраховано до закінчення навчального семестру, наприклад, з 1 березня або 15 червня, він відшкодовує кошти за ІІ семестр відповідного навчального року у повному обсязі.

Зверніть увагу! Цей Порядок не розповсюджується на:

- студентів і курсантів закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання  та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти;

- студентів, які написали заяву про відрахування до початку навчального року і не приступили до навчальних занять, незалежно від дати затвердження закладом вищої освіти наказу про відрахування.

Важливо! З метою створення необхідних умов, які дають можливість особам з інвалідністю ефективно реалізувати права та свободи людини і громадянина, та вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними можливостями, здібностями і інтересами, громадяни мають право безоплатно здобувати вищу освіту за другою спеціальністю у державних та комунальних закладах вищої освіти, якщо за станом здоров’я вони втратили можливість виконувати службові чи посадові обов’язки за отриманою раніше спеціальністю, що підтверджується висновками медико-соціальної експертної комісії, та в інших випадках передбачених законом.

Нормативно-правові акти, якими врегульовано відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців у сфері вищої освіти:

Закон України «Про вищу освіту» (стаття 4);

Постанова Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 року № 658 «Порядок відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців».

0
0

Останні коментарі

Вам потрібна позика, ми пропонуємо позику з негайним онлайн-схваленням, * особиста позика * кредит компанії, * автокредитування, * студентська позика * Бізнес-позика, і т.д. ..... ми даємо від 1000 до 60 000 000 доларів. в доларах або євро наша позика надається з відсотковою ставкою в 3%, і ми можемо надати позику в будь-якій точці світу .... якщо ви зацікавлені, зв'яжіться через whatsapp: +256756543536 або електронною поштою: christharmonyloanfund@gmail.com

Додати коментар

Відмінити Опублікувати