08 лютого 2019, 14:50

ОАСК роз’яснив ухвалу про забезпечення позову про заборону Уляні Супрун реалізовувати повноваження Міністра

Прес-служба ОАСК

Окружний адміністративний суд міста Києва розглянув заяву представника Уляни Супрун про роз’яснення ухвали про забезпечення адміністративного позову, що була прийнята раніше.

Про це повідомляє прес-служба ОАСК.

Читайте також: "Суд заборонив Уляні Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень Міністра".

У своїй заяві представник пані Супрун просив надати роз'яснення вищезазначеної ухвали шляхом визначення посадової особи, яка може реалізовувати повноваження Міністра охорони здоров'я України.

За наслідком розгляду такої заяви, судом було вирішено роз’яснити відповідачу, що визначення посадової особи, яка може реалізовувати повноваження Міністра охорони здоров'я України віднесено до компетенції коаліції депутатських фракцій у ВРУ, КМУ та ВРУ, а не ОАСК.

Водночас судом зі змісту висловлювань відповідача у ЗМІ встановлено, що останнім "викривляється суть визначених судом заходів забезпечення позову та безпідставно стверджується про відсторонення його від посади та встановлення заборони вчиняти будь-які дії".

Беручи до уваги зазначене та враховуючи значний суспільний резонанс, який викликало прийняте судом рішення про забезпечення адміністративного позову, суд встановив доцільним звернути увагу пані Супрун на те, що заборона вчиняти дії, встановлена ухвалою від 5 лютого 2019 р., не стосується тих повноважень, якими відповідача, як першого заступника Міністра охорони здоров’я України, було наділено в порядку, передбаченому підпунктом 14 п. 10 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого Постановою КМУ від 25 березня 2015 р. №267 та п. 1 Постанови КМУ "Про порядок виконання обов'язків міністра у разі його тимчасової відсутності” від 17 липня 2003 р. №1096, а направлена, в першу чергу, на заборону будь-яким особам, які у визначеному законом порядку не призначені на посаду міністра (на підставі відповідного рішення ВРУ) вчиняти дії, які законом прямо віднесено до виключної компетенції міністра, а саме:

  • визначення політичних пріоритетів та стратегічних напрямів роботи міністерства;
  • участь у прийнятті рішень на засіданнях КМУ.

Читайте також: "Суд визнав законним рішення про заборону пересувних цирків з тваринами".

Як зазначається, обставини ж можливого недотримання вказаного вище порядку лише "підкреслюють правомірність застосованого заходу забезпечення адміністративного позову". Крім того, ОАСК зазначив, що ухвалою суду про забезпечення позову жодним чином не вирішувалось питання перебування пані Супрун на будь-якій посаді.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати