05 лютого 2019, 15:54

Суд заборонив Уляні Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень Міністра

Прес-служба ОАСК

Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив (ухвалою суду від 5 лютого 2019 р.) заборонити першому заступнику Міністра охорони здоров’я України Супрун Уляні Надії вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень Міністра охорони здоров’я України. У той же час відповідачу не було заборонено здійснювати повноваження, які були делеговані йому як заступнику Міністра.

Про це повідомляє прес-служба ОАСК.

Читайте також: "Робота в ЄСІТС: для чого потрібен електронний ключ".

Своє рішення суд мотивував наявністю ознак очевидної протиправності у тимчасовому виконанні першим заступником Міністра охорони здоров’я України повноважень такого Міністра у строк, що перевищує один місяць з моменту наділення особи відповідними повноваженнями (27 липня 2016 р.).

Водночас судом було встановлено, що поза межами такого строку перший заступник Міністра охорони здоров’я України може виконувати виключно ті повноваження Міністра охорони здоров'я України, які були йому надані за дорученням такого Міністра. Так, станом на час прийняття рішення про забезпечення адміністративного позову, докази прийняття такого розпорядчого документу відсутні.

Крім цього, суд врахував доводи позивача про те, що у 2015 р. пані Супрун отримала громадянство України і досі перебуває у іноземному громадянстві (громадянство США), в той час як відповідно до Закону України "Про громадянство України" в Україні існує єдине громадянство.

Нагадаємо, суд відкрив провадження у адміністративній справі за позовом Ігоря Мосійчука до в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун щодо відсутності у неї повноважень Міністра. Позивач просив суд встановити відсутність у пані Супрун компетенції (повноважень), передбаченої, зокрема, але не виключно, ст. 44 Закону України "Про Кабінет міністрів України", п. 10 Положення про Міністерство охорони здоров’я, затвердженого відповідною Постановою Кабміну.

У свою чергу Уряд України занепокоєний тим "безпрецедентним тиском, який здійснюється останнім часом різними способами з метою зупинки тих зусиль по реформуванню галузі охорони здоров'я на команду Міністерства охорони здоров'я на чолі з в.о. Міністра Уляною Супрун".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати