19 липня 2018, 18:14

НБУ пропонує уточнити порядок видачи ліцензії на надання банкам послуг з інкасації

Прес-служба Національного банку України

Національний банк України розробив та пропонує для громадського обговорення проект змін до Положення про порядок видачі юридичним особам ліцензії на надання банкам послуг з інкасації (далі – Проект змін).

Розробка Проекту змін зумовлена необхідністю уточнення вимог Положення про порядок видачі юридичним особам ліцензії на надання банкам послуг з інкасації з урахуванням набутого досвіду видачі таких ліцензій юридичним особам, повідомляють у Національному банку.

Читайте також: «НБУ пропонує до обговорення проект Положення про ліцензування банків».

Норми цього документу сприятимуть забезпеченню максимально прозорого надання банкам послуг з інкасації, оброблення та зберігання готівки юридичними особами (небанківськими установами).

Проект змін розроблений з метою:

  • уточнення вимог до фінансового стану юридичної особи;
  • конкретизація вимог до ділової репутації юридичної особи, її керівників, власників істотної участі в ній та керівника підрозділу інкасації;
  • встановлення порядку подання відомостей про структуру власності юридичної особи;
  • уточнення порядку анулювання, зупинення та поновлення дії ліцензії;
  • надання юридичній особі можливості розширення діяльності на здійснення операцій з оброблення та зберігання готівки.

Нагадаємо, що Національним банком України уже видано вісім ліцензій на надання банкам послуг з інкасації – ТОВ «СІТ СЕК'ЮРИТІ», ТОВ «Український сервіс інкасації», ТОВ «Перша інкасаторська компанія»,  ТОВ «О-МЕГА»,  ТОВ «Агентство комплексної безпеки – охоронна фірма», ТОВ «Діамант Сек’юриті», ТОВ «Панорама Прикарпаття» та ПП «Комсервіс-Безпека».

Зауваження та пропозиції до проекту Постанови приймаються до 20 серпня 2018 року на поштову або електронну адресу Національного банку України.

Поштова адреса: 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9, Національний банк України, Департамент грошового обігу.

Електронна адреса: 11emis@U0H0, Anatolii.Babych@bank.gov.ua.

Аналіз регуляторного впливу проекту змін.

Проект змін розміщено для громадського обговорення на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку України, оскільки відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» він має оприлюднюватися з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати