Популярні матеріали

17 липня 2018, 18:02

НБУ пропонує до обговорення проект Положення про ліцензування банків

Прес-служба Національного банку України

Національний банк України розробив і пропонує до обговорення проект Положення про ліцензування банків.

Так, в проекті Положення переглянуто підходи до регулювання більшості процесів ліцензування. Основним принципом, який закладено, є максимально можливий перехід від формалістичного принципу в підході до ліцензування до сутнісного та ризик-орієнтованого.

Читайте також: «Нацбанк презентував оновлену банкноту номіналом 20 грн». 

Ці зміни мають стати одним із елементів переходу Нацбанку до комплексного ризик-орієнтованого нагляду за банками та запровадження процесу наглядових перевірок та оцінки, повідомляють у прес-службі НБУ.

Документ запроваджує перебудову критеріїв оцінки ділової репутації та професійної придатності керівників, репутації та фінансового чи майнового стану власників банків, спроможності банку здійснювати свою діяльність з урахуванням бізнес-моделі і профілю ризиків у його діяльності та інших факторів, що впливають на банк.

В основу функціонального оновлення правового регулювання ліцензування банків, передбаченого проектом Положення, покладено такі принципи:

  • економічної обґрунтованості вимог до банків, їх власників і керівників;
  • співмірності адміністративних вимог і регуляторних цілей, які досягаються шляхом установлення таких вимог;
  • комплексного аналізу ризиків банку та його власників під час прийняття рішення щодо банку;
  • підвищення ролі та відповідальності самого банку в моніторингу дотримання ним, його власниками та керівниками ліцензійних умов;
  • максимально можливого спрощення формальних вимог до заявників із дотриманням принципу обґрунтованого сумніву, за наявності якого з окремих питань регулятор має право запитати додаткову інформацію та документи;
  • права заявника надати регулятору додаткові пояснення та документи за можливості прийняття негативного рішення щодо нього;
  • поєднання принципу колегіального прийняття рішень Національного банку щодо ключових питань діяльності банку та оперативного вирішення більш простих питань шляхом прийняття рішення уповноваженими особами регулятора.

Виконання вимог проекту Положення в разі його прийняття буде обов’язковим для банків і сприятиме підвищенню рівня захисту законних інтересів вкладників і кредиторів банків.

З текстом проекту можна ознайомитись за посиланням.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати