14 червня 2019, 13:26

Кеш: звідки та куди?

Посилено контроль за суб’єктами господарювання, які отримують готівку з банку

Аргумент.Позиція.Ідея

Нацбанк вніс зміни до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої постановою №103 від 25.09.2018 р. Змінами посилено нагляд за здійсненням готівкових розрахунків та веденням касових операцій банками в Україні.

Коментар:

Сергій Паперник, партнер, керівник банківської та фінансової практики та напрямку ФінТех ЮФ Evris

"Перехід банківської системи до принципів ризик-орієнтованого підходу не відбувається миттєво і потребує змін як у нормативних актах, так і у звичках банківських працівників. Своєю постановою НБУ вніс зміни до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, додатково регламентувавши право банківського працівника на вивчення клієнта та дійсної суті готівкової операції, за якою клієнт звертається до банку. Це право підкріплено обов'язком витребування від клієнта-суб'єкта господарювання підтверджувальних документів, на підставі яких здійснюється готівковий розрахунок.

Очевидно, що зазначене посилення контролю ускладнить готівкові операції для клієнтів банків та негативно вплине на комфорт банківського обслуговування. Однак до подібних кроків потрібно ставитися з розумінням, оскільки посилення комплаєнс-процедур у банках є світовим трендом, покликаним боротися з відмиванням коштів, отриманих злочинним шляхом та ухиленнями від податкових зобов'язань. До того ж ці зміни яскраво демонструють курс Національного банку України на зменшення обсягів готівкових операцій в українській фінансовій системі, а також наближення до принципів прозорої cashless-економіки".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати