27 вересня 2021, 14:48

ЄСПЛ: Закриття ТВ-програм не вплинуло на свободу вираження поглядів

Справа «Associazione Politica Nazionale Lista Marco Pannella та Radicali Italiani проти Італії»

Інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect»

Закриття «політичної платформи» на суспільному телебаченні Італії, де різні партії мали можливість висловлювати свої ідеї та думки, було елементом загальної еволюції державного мовлення. Крім того, існують інші можливості для поширення інформації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ: Коли не можна "виштовхати" іноземця в транзитну зону"

На це звернув увагу Європейський суд з прав людини у справі «Associazione Politica Nazionale Lista Marco Pannella та Radicali Italiani проти Італії» (заява № 20002/13), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Після парламентських виборів 2008 року в Італії з сітки мовлення суспільного ТБ за рішенням наглядового органу прибрали передачі формату «політична платформа».

Окремі політичні сили розцінили це як обмеження свободи вираження поглядів. І на цій підставі звернулися до Європейського суду з прав людини.

Суд у Страсбурзі врахував що формат програм був започаткований у 1970-х, коли суспільний контекст значно відрізнявся від сьогоднішнього. Крім того, наслідки закриття програми зазнали всі без винятку політичні групи і партії (інакше це сприймалося б у випадку, коли обмеження стосувалися певної політичної партії). Але поступова заміна цих «політичних платформ» завдяки більш глибоким політичним дебатам надала мовнику більшу редакційну свободу.

Система суспільного мовлення зараз надає інші можливості для поширення політичних ідей та думок на телебаченні. Таким чином, закриття «політичної платформи» розглядався в контексті загальної еволюції державного мовлення в Італії. Ця еволюція полягала в поступовому зменшенні ролі політичної влади і визнання редакційної автономії кожного каналу та редакцій, відповідальних за новини, з метою сприяння неупередженості, об’єктивності та плюралізму інформації.

Отже, припинення трансляції «політичної платформи» не позбавило заявника можливості висловлювати свої думки. Також не було непропорційного порушення її права на свободу вираження поглядів. Тож порушення статті 10 Конвенції не було.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Associazione Politica Nazionale Lista Marco Pannella та Radicali Italiani проти Італії» (заява № 20002/13)  у перекладі члена Комісії з питань правової реформи при Президентові України, д.ю.н. Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати