08 травня 2024, 17:32

У МОЗ розповіли, як згенерувати COVID-сертифікат після третього щеплення

Пресслужба МОЗ України

Для імуноскомпрометованих пацієнтів (наприклад, людей з онко) у певних медичних випадках може бути введена додаткова бустерна доза для посилення імунної відповіді організму. Про це повідомила пресслужба МОЗ України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У МОЗ розповіли про кроки для отримання лікарняного дистанційно".

Як зазначається, основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень (або двох щеплень, якщо вакцинація проведена вакциною "Janssen"). Ураховуючи прийняті восени 2023 року Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) і затверджені МОЗ України рекомендації, первинний курс з вакцинації це:

  • одна доза (якщо вакцинація проведена вакциною "Janssen") та бустерне щеплення; 
  • дві дози первинної вакцинації (якщо щеплення проведені вакцинами "CoronaVac", "Comirnaty" чи іншою дводозною вакциною) та бустерне щеплення.

У МОЗ пояснили, що бустерне щеплення проводять через 5-6 місяців після первинної вакцинації (щонайменше 5 місяців для дорослих та 6 місяців для дітей). Усі наступні щеплення називають додатковим бустером.

Щоб отримати COVID-сертифікат в Україні, достатньо після вакцинації (тесту, одужання) авторизуватись у застосунку або на порталі державних послуг "Дія" та подати відповідний запит. Документ зʼявиться у Дії через короткий час, якщо дані про вакцинацію вже внесені до електронної системи охорони здоровʼя.

Як повідомляється, сертифікати будуть дійсні в Україні та усіх країнах, що є членами Глобальної мережі цифрових документів охорони здоровʼя ВООЗ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати