Європейський суд з прав людини призначив €20 тис. компенсації моральної шкоди батькові, який втратив право на контакт з його трьома дітьми, зокрема, через відмову призначити сімейну терапію і передбачувану невідповідну роботу органів соціального забезпечення.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Відповідне рішення ЄСПЛ ухвалив у справі "A.V. проти Словенії" (заява №878/13), зазначає "ECHR: Ukrainian Aspect".
Читайте також: "Оскарження рішення про поміщення у психіатричний заклад - тільки через альтернативну експертизу".
Так, після розлучення A.V. та його колишня дружина уклали угоду щодо домовленостей про контакт з трьома дітьми. Згодом виникли проблеми щодо його застосування і чоловік утратив контакт з дітьми більш як на два роки.
Під час судового провадження призначений судом психіатр стверджував, що діти вважали контакт з батьком неприємним і відмовилися від нього. Але суд все ж надав заявнику контакт раз на тиждень за присутності співробітника соціальної служби, який мав допомагати встановлювати взаємну довіру між батьком і дітьми. Відповідно до цього рішення відбулося лише 11 кілька хвилинних зустрічей. Діти виходили з кімнати стверджуючи, що вони не хочуть бачити батька. Через це Центр соціального забезпечення відкрив провадження, намагаючись змінити або припинити контакти. Оскільки травматичні зустрічі з батьком вже не були в інтересах дітей, суд згодом таки ухвалив рішення про припинення контактів.
Також суд визнав недоречним призначати сімейну терапію із залученням дітей. Оскарження судових рішень на національному рівні виявилося безуспішним.
Посилаючись, зокрема, на ст. 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, A.V. поскаржився до ЄСПЛ на порушення його прав рішеннями національних судів про позбавлення його права на контакт з його трьома дітьми, їх відмови призначити сімейну терапію і передбачувану невідповідну роботу органів соціального забезпечення.
У результаті суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій та присудив 20 тис. євро компенсації завданої моральної шкоди.
З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "A.V. проти Словенії" (заява №878/13) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися тут.