20 липня 2018, 17:00

Активісти направили до КСУ подання щодо неконституційності норми про е-декларування

Прес-служба ГО «Реанімаційний Пакет Реформ»

20 липня народні депутати, представники коаліції громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ та Коаліції на захист громадянського суспільства в Україні передали на розгляд Конституційного Суду України текст конституційного подання щодо неконституційності електронного декларування для громадських активістів, яке за ініціативи громадськості підписали 65 народних депутатів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Омбудсмен просить КСУ скасувати е-декларування для громадських активістів».

«Декларування для громадських активістів порушує щонайменше три положення Конституції. По-перше, це суперечить принципу верховенства права в частині правової визначеності та легітимної мети. По-друге, вимога декларування – це пряме обмеження щодо свободи об’єднань у громадські організації, яку гарантує Основний Закон. По-третє, це втручання в особисте життя громадських активістів, які не є особами, вповноваженими на виконання функцій держави, а тому не повинні подавати декларації на рівні з чиновниками, суддями та прокурорами», – розповіла Юлія Кириченко, керівник проектів з питань конституційного права Центру політико-правових реформ, член Ради Реанімаційного Пакету Реформ.

За словами правозахисників, е-декларування для активістів нагадує авторитарних країн колишнього СРСР, таких як Росія і Казахстан.

У прес-службі РПР повідомляють, що дане подання підтримали численні громадські організації, а також Уповноважений України з прав людини, яка направила до Конституційного Суду України своє подання щодо неконституційності цих положень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати