Чи не найскладніше при веденні бізнесу – прорахувати всі ризики та перспективи співпраці з партнером та передбачити наступні кроки конкурентів. Сьогодні це можливо завдяки відкритій інформації в офіційних державних джерелах. Про те, як комплексна інформація з державних реєстрів може стати потужним інструментом для розвитку бізнесу, «Юридичній газеті» розповів засновник та генеральний директор компанії «YouControl» Сергій Мільман.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Розкажіть, як виникла ідея створення сервісу «YouControl»?
Я займався організацією логістичної діяльності у галузі торгівлі. Було розуміння організації бізнес-процесів та проблем, які виникають у підприємств під час роботи з великою кількістю контрагентів. Хотілося знайти для них єдине ефективне рішення.
Коли Ви заснували компанію та що вона сьогодні пропонує?
Ми зареєстрували компанію «YouControl» близько 1,5 роки тому, а сам продукт почали розробляти 3роки тому. Продукт компанії – це веб-платформа, яка дає можливість вам переглянути повне досьє на компанію і пересвідчитися щодо її надійності та можливості співпраці в майбутньому, а далі – тримати руку на пульсі.
Сьогодні постійно змінюється бізнес-середовище. І ми маємо оперативно реагувати на ці зміни та приймати рішення, які є адекватними до цих обставин і до цього часу. Ця система надає таку можливість, тому що в реальному часі можна отримати інформацію, приміром, про те, що ваш контрагент почав якусь судову справу з податковою. Зрозуміло, що ці проблеми можуть завтра перейти до вас. Таким чином можна попередити неприємності. І таких проблем, які вирішує ця система, – безліч.
Яку інформацію Ви надаєте клієнтам?
За одну хвилину клієнти «YouControl» можуть отримати дані з понад 20 джерел: загальні відомості ЄДР, наявні ліцензії, судові провадження, відомості про реєстраційні зміни, банкрутство, податковий борг, стан платника ПДВ, фінансовий аналіз компанії, зв’язки, зовнішньоекономічна діяльність та багато чого іншого.
Тобто Ви використовуєте відкриті дані з різних реєстрів та продаєте їх в комплексі…
Не зовсім, адже це не просто відкриті дані. Ми беремо дані з відкритих джерел, але ми їх обробляємо, додаємо аналітику і продаємо продукт. Наприклад, стан компанії формується на основі обробки декількох джерел. В ЄДР може бути вказано, що компанія не перебуває упроцесі припинення. Наш робот дивиться, чи є ця інформація на сайті ВДСУ. Якщо там є інформація про банкрутство, ми сповіщаємо про це клієнта. Тому на сьогодні «YouControl» вже може в багатьох випадках надавати інформацію про стан компанії більш якісно, ніж ЄДР.
Окрім того, продукт передбачає моніторинг до тисячі компаній одночасно. Це одна з основних можливостей «YouControl». З пильністю детектива він відстежує кожну зміну, що торкнулась вашого партнера (реєстраційну, фінансову, судову тощо). Сам контрагент може бути ще не в курсі, як на вашій пошті вже будуть ці дані!
Дані реєстрів постійно змінюються. Як оперативно Ви поновлюєте інформацію?
Оновлення йде в режимі реального часу. Коли ви робите запит (вводите назву компанії, про яку хочете дізнатися), відбувається оновлення інформації. А протягом цієї хвилини ми показуємо дані, які були збережені під час останнього оновлення.
Дані у відкритих реєстрах не завжди відповідають дійсності. Ви проводите якісь додаткові розслідування, аналізи?
Ми не можемо виступати тут суддею достовірності. Якщо це інформація в адекватному форматі, то ми її надаємо у тому вигляді, у якому вона є в реєстрі. Але у нас є історія змін. Вона допоможе розібратися, чи коректна ця інформація, чи не «підчистив» бува її хтось…
Нерідко в реєстрах відбуваються певні збої, а Вам необхідно оперативно відслідковувати інформацію та вносити зміни, якщо такі є. Що Ви робите, коли раптом відключається якийсь реєстр?
Ми на них не можемо впливати. Але якщо реєстр не працює, ми показуємо клієнту інформацію, яка була розміщена раніше. У цьому і є наша перевага. До того ж ми не залежимо від одного реєстру, ми збираємо дані з багатьох. Наприклад, не працює ЄДР, але ще 19 баз чудово працюють, і ви отримуєте інформацію з них.
Як законодавчо підкріплена діяльність компанії? На законодавчому рівні якось регулюється продаж інформації про фізичних осіб (нехай навіть з відкритих джерел)?
Ми збираємо публічну інформацію з відкритих інформаційних джерел, куди персональні дані потрапляють вже зі згодою власників на їх поширення. В останній редакції закону «Про доступ до публічної інформації» єст.10-1, котра дозволяє вільно копіювати ці дані, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях.
Чи були випадки звернення до суду чи правоохоронних органів фізичних, юридичних осіб, власників бізнесу стосовно відстеження та продажу інформації щодо них сервісом «YouControl»?
Були обіцянки, погрози, заклики прибрати відповідну інформацію з ресурсу. Дзвонили юристи, бізнесмени. Але ми пояснювали людям, що ми працюємо абсолютно законно, та надавали консультації нашого юридичного відділу.
Чи були спроби перешкоджати роботі (приміром, ддос-атаки)?
З цим зіштовхується будь-який ресурс, який має цінний контент. Ми маємо об’єднані дані з понад 20-ти джерел. Зрозуміло, що виникає бажання отримати до цього ресурсу доступ. Тому якісь спроби зламати наш сайт чи захист, звісно, відбуваються. Це нормальна практика.
Хто є клієнтами компанії?
Головний потік клієнтів – великий та середній бізнес, банківська сфера, аграрії. Загалом, близько 200 великих компаній вже придбали у нас ліцензію на використання сервісу.
Які дані містить пакет «Тестовий»?
Ця версія – безкоштовна. Протягом однієї доби можна ознайомитися з роботою сервісу. Цей пакет містить актуальну інформацію, але без детальної аналітики.
Розкажіть про цінову політику компанії.
У нас є два напрямки діяльності: бізнесовий та суспільний. Бізнесова діяльність полягає у продажі ліцензійного доступу до системи. Пакет «Преміум» відкриває ліцензію на використання «YouСontrol» у своїх потребах протягом року. Одна ліцензія «YouControl» дає можливість отримувати до 50 досьє на день та відстежувати діяльність до 1000 компаній по всій Україні. Вартість пакету – 25 тис. грн.
Суспільний внесок полягає у співпраці з антикорупційними, громадськими організаціями та активістами, що проводять розслідування. На певних умовах ми надаємо їм безкоштовний доступ до системи. Наразі за допомогою «YouControl» проведено вже понад 100 розслідувань. Всі вони викладені в Інтернеті. На сьогодні близько 50 журналістам і громадським діячам ми відкрили доступ до реєстру.
«YouControl» дозволяє дізнатися більше про свого партнера і захистити свій бізнес. Порадьте, як обирати надійних партнерів та захиститись від недобросовісних?
По-перше, необхідно ґрунтувати аналіз бізнес-партнерів на якісно структурованих актуальних даних. По-друге, всі знають про сучасні проблеми з рейдерством (несанкціоновані зміни директорів, власників тощо). Ця проблема вирішується моніторингом, коли ви отримуєте на свою поштову скриню інформацію, наприклад, про зміну власника, або про якийсь судовий документ, що з’явився в компанії.
Чим продукт Вашої компанії може бути корисним юридичним компаніям?
Юридична компанія частину своєї роботи просто перекладає на автоматику. Наприклад, в юридичній компанії 30-100 клієнтів, яких вона обслуговує. Вона консультує, надає їм допомогу з приводу проблем, які виникають. Може навіть моніторити ці проблеми. Для того, щоб дізнатися, що відбувається з компанією, треба витратити дуже багато годин часу: експерт заходить в усі ці реєстри та вручну передивляється, що ж змінилося за день. Це неможливо фізично, але якщо за вас працюють роботи – цілком реально.
Як Ви плануєте розвивати ресурс у майбутньому?
Найближчим часом ми будемо додавати історичні зв’язки. Їх вже можна відстежити в картці, але ми хочемо надати можливість ще показати це наглядно. Також будуть тендерні зв’язки, інформація про зв’язки, що виникли під час судових розглядів. Все, що ми зможемо автоматизувати, щоб людині було зручно використовувати, – все буде додаватися сюди. Адже наша мета – покращити бізнес-середовище, в якому ми живемо.
Останні коментарі
Мистер Справедливость
09 липня 2018 р., 15:27