22 листопада 2017, 10:54

«Головне – не демотивувати хорошу команду, а мотивацію вони самі знайдуть»

Опубліковано в №47 (597)

Віра Тамко
Віра Тамко «Arzinger» COO
Анна Трішичева
Анна Трішичева журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

Наразі боротьба за таланти настільки висока, що навіть найпростішу вакансію початкового рівня досить складно закрити. Про це в інтерв’ю «Юридичній Газеті» розповідає COO адвокатського об’єднання Arzinger Віра Тамко. Компаніям-роботодавцям з кожним роком доводиться докладати все більше зусиль для того, щоб зробити свій бренд привабливим для потенційних співробітників. Як підходити до пошуку кандидатів та мотивувати працівників для роботи? Як перетворити «групу співробітників компанії» в dream team? Читайте нижче.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


IMG_1739 (1) - Віро, на Вашу думку, що собою уособлює HR-бренд компанії в юридичному бізнесі?

- Дуже давно мені розповіли історію про одну компанію, директор з персоналу якої дуже опікувався брендом компанії, створював різні проекти, спрямовані на підвищення її репутації. Проте одного дня власник вирішив не виплатити заробітну платню персоналу, аргументувавши тим, що вони погано спрацювали. Не важко здогадатися, як за один день компанія перетворилася на одну з небажаних у рейтингу роботодавців. Ця історія говорить нам про те, що бренд будується протягом багатьох років, а руйнується за хвилини. Не думаю, що HR-бренд в юридичній компанії є чимось кардинально іншим, ніж у ритейлі, виробничій чи іншій компанії. Адже всюди працюють люди, які з кожним роком роблять свій вибір роботодавця ще більш усвідомленим. Якщо ще кілька років тому можна було зробити хорошу рекламу, написати, яка ми класна компанія, і люди це сприймали за чисту монету, то зараз потрібно ретельно працювати над тим, щоб бути насправді привабливим брендом. Це системна робота, яка займає не один рік і не завжди призводить до бажаного результату. Тут важливо діяти, а не здаватися, що далеко не в усіх виходить.

Якщо говорити про нашу компанію, то ми наполегливо працюємо з нашими працівниками (як нинішніми, так і alumn), кандидатами та студентами. Для кожної групи людей ми розробили низку заходів, які щодня активно підтримуємо. Наприклад, для працівників компанії створені такі проекти: «Дякую», «Arzinger подорожує світом», «Idea Box» та ін. Всі вони не просто відображають наше життя в Arzinger, а й створюють та підтримують певну систему координат і цінностей, за якими ми живемо. Люди не просто долучаються до проектів, а й самі їх створюють. Як результат, росте залученість персоналу та підвищується ефективність.

- Розкажіть про ваші методи пошуку та підбору нових кадрів?

- На мою думку, з кожним роком традиційні канали пошуку персоналу стають все менш ефективними. Насамперед, маю на увазі оголошення про роботу на різних сайтах та самостійний пошук на тих самих сайтах. Роботодавці перейшли в соціальні мережі, де не лише постять дуже креативні оголошення вакансій, але й знаходяться під пильним оком кандидатів, які аналізують інформацію про компанію, її топ-менеджерів та співробітників. Соціальні мережі стали ефективним інструментом пошуку працівників. Все більше людей звертаються до нас, написавши в месенджері у Фейсбуці, відправивши своє резюме на наш сайт або поштову скриньку. Бренд не просто впізнають, а й вважають його таким, де хочуть працювати та досягати успіху. Звісно, за цим стоїть кропітка робота та не один проект щодо бренду роботодавця. З-поміж таких проектів слід відзначити «Kaleidoscope» та «Життя в Arzinger».

- Які вакансії закрити найлегше, а які, навпаки, більш складно? Як змінилися вимоги до кандидатів зі сторони юридичної компанії за останні декілька років?

- Наразі боротьба за таланти настільки висока, що навіть найпростішу вакансію початкового рівня досить складно закрити. Тому для нас однаково непросто знайти як секретаря, так і юриста. Наразі змінилися не лише методи пошуку та підбору, а й вимоги до кандидатів. Якщо 5 років тому ми аналізували резюме на предмет того, яку освіту та досвід має кандидат, то сьогодні ми звертаємо увагу, насамперед, на цінності людини, мотивацію та потенціал. Ми все ще вважаємо необхідною наявність вищої юридичної освіти, але вже не звертаємо увагу на колір диплома та кількість балів. Нам важливе знання іноземної мови, але ми дивимося не на сертифікат, а на виконане тестове завдання під час проходження співбесіди.

Успішні компанії більше не зацікавлені в кандидатах лише з хорошим знанням права та іноземної мови. Ми прагнемо знайти креативних, впевнених, відкритих кандидатів, готових вчитися та розвиватися. Звісно, нас цікавлять командні гравці, оскільки ми точно знаємо, що успіх полягає у синергії. Юристу, який стане частиною команди Arzinger, пощастить працювати з більше ніж з 70 яскравими особистостями, які є одними з найкращих юристів в Україні. А це щоденний виклик: вміння домовлятися, чути один одного, успішно співпрацювати та досягати найкращих результатів. У нас було декілька спроб-компромісів узяти гравців «одинаків», але всі вони потерпіли фіаско.

- Як правильно мотивувати співробітників?

- Варто зазначити, що дуже важливо працювати не лише з майбутніми працівниками, а й зі нинішньою командою. Десь прочитала, що головне – не демотивувати хорошу команду, а мотивацію вони самі знайдуть. Тобто, якщо ви правильно провели підбір, у компанії належним чином вибудовані всі процеси, корпоративна культура є зрозумілою і такою, що хочеться в ній працювати, то людина сама знайде мотивацію. Ні заробітна плата, ні соціальні пакети не втримають працівника від звільнення, якщо він прийме відповідне рішення. Тому приділяйте увагу комунікаціям, будьте чесними з командою, підтримуйте колег у складні періоди, ставте чіткі цілі та надихайте на великі звершення. Це виглядає так просто і банально, але я знаю дуже мало компаній на юридичному ринку, які дійсно це роблять. Більшість з них мають авторитарний стиль управління та не розуміють, що молоде покоління прагне рівноправного партнерства, довіри та прозорості. У такому середовищі точно не народжуються геніальні ідеї та не затримуються справжні таланти.

- Хто, як і коли придумав проект Kaleidoscope? Якою є його мета?

- Ідея створення Kaleidoscope з’явилася у серпні 2016 р. в одного з наших юристів – Тетяни Слабко. Спочатку цей проект виглядав як стажування у 3-х практиках протягом 10-ти днів для студентів юридичних ВНЗ. Згодом, в результаті роботи команди однодумців Arzinger, проект обріс додатковими етапами. На сьогодні це вже масштабний всеукраїнський щорічний освітній проект. Гасло проекту говорить саме за себе: «Свідомий вибір яскравого майбутнього!».

Мета проекту – сприяти становленню талановитої молоді як свідомих представників юридичної спільноти, які розуміють важливість обраного професійного шляху. Цінність проекту полягає в тому, що він на 100% складається з практики, нових трендів та є абсолютно безкоштовним для юристів початківців.

стажери

Ми дійсно багато працюємо зі студентами, аналізуємо рівень юридичної освіти в Україні та постійно думаємо над покращеннями. Створюючи цей проект, ми хотіли надати студентам можливість визначитися з тим, чи насправді вони хочуть бути юристами. Якщо так, то розібратися, яку саме спеціалізацію можуть обрати, а також показати, як функціонує юридична фірма в реальному житті, а не в серіалі «Форс-мажори».

- Розкажіть, як взяти участь в проекті?

- Проект складається з 3-х етапів: Kaleidoscope Welcome, Kaleidoscope Internship та Kaleidoscope Academy. Більш детально можна прочитати на нашому сайті. Я зупинюся на етапі Kaleidoscope Academy. З вересня до червня кожного року Arzinger проводить серію workshops, під час яких студенти можуть попрацювати над вирішенням кейсів спільно з юристами компанії, а також отримати поради щодо подальшого професійного розвитку в обраній практиці/індустрії. Workshops поділяються на три види: розвиток hard skills, розвиток soft skills та inspiring talks.

Окрім цього, в межах Kaleidoscope Academy ми оголошуємо проект Talk That Talk – одноденний захід у лютому, під час якого студенти зможуть спробувати себе в ролі спікера, представивши одну з обраних юридичних тем. Ідея формату Talk That Talk заснована на концепції відомого проекту TEDx. Захід дозволяє юристам-початківцям підготувати виступ тривалістю до 20 хвилин, який зможуть оцінити експерти у сфері юриспруденції та публічних виступів. За результатами оцінки учасникам надаються рекомендації щодо вдосконалення презентаційних навичок. Реєстрація на всі зустрічі проходить на нашому сайті.

Ми прагнемо, щоб за допомогою нашого проекту кожен студент юридичного факультету не просто вирішив для себе, чи хоче він бути юристом, а й ідентифікував, який саме напрямок права йому подобається. Адже так важливо бути закоханим у свою професію, щоб насправді стати найкращим у своїй сфері.

Унікальність проекту полягає в тому, що ми розвиваємо практичні знання в юриспруденції, розуміння функціонування юридичного бізнесу, презентаційні та комунікаційні навички тощо. Проект побудований таким чином, що теорія займає не більше ніж 10% часу. Інші 90% – це практичні кейси, обговорення, підготовка презентацій тощо. Студент будь-якого курсу та будь-якого юридичного вищого навчального закладу може пройти всі етапи проекту або обрати деякі з них. Для цього достатньо реєструватися або виконати тестове завдання на нашому сайті.

- Якими є останні досягнення та результати роботи Kaleidoscope?

- Проекту ще немає навіть 1-го року, а ми вже зараз розуміємо, наскільки він важливий. Вже більше ніж 200 студентів взяли участь у наших заходах у межах цього проекту. Ми отримуємо десятки позитивних відгуків про те, як проект змінив їхнє життя. Також є студенти, які зрозуміли, що не хочуть бути юристом. Ми вважаємо, що це безцінно, адже ці дівчата та хлопці не будуть займатися тим, що їм не подобається. А ще завдяки Kaleidoscope ми знайшли собі нових працівників та амбасадорів бренду Arzinger.

Однак найцінніше, що є в цьому проекті – це спілкування з молодими й талановитими студентами. Вони наповнені ідеями, відкриті, щирі, сміливі, для них не існують обмеження та слово «неможливо». Коли проводився день відкритих дверей у Києві, Одесі та Львові, робота в офісі зупинилася, адже всім нам дуже кортіло потрапити в цю неймовірну атмосферу жаги знань та поспілкуватися з тими, хто прагне змінювати світ. Якщо чесно, в нашому проекті є один мінус – нам завжди важко попрощатися з тими, чия участь у Kaleidoscope вже закінчилася.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати