30 вересня 2019, 17:39

Звіти про прозорість потребують покращення й доопрацювання, - дослідження FRC

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Звіти про прозорість, які українські аудиторські фірми почали готувати зовсім нещодавно, у Великобританії складають з 2008 р. Дослідження Ради з фінансової звітності (Financial Reporting Council, FRC), проведене у Великобританії, показало, що звіти про прозорість залишаються неефективними та непрозорими. Ба більше, інвестори та керівники аудиторських комітетів компаній не завжди знають про існування такого виду звітів та не використовують їх у роботі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Кількість країн, які використовують міжнародні стандарти аудиту, зростає, - IAASB".

Про це зазначають у ПАБУ.

Попри те, що обов’язкові звіти про прозорість в цілому містять інформацію, яка вимагається для розкриття, серед британців поширена думка, що такі звіти занадто об’ємні, "сповнені оптимізму, а також є далекими від реальності, тож їх користь явно перебільшена".

Зокрема, завдяки дослідженню вдалося з’ясувати, що 84% представників аудиторських комітетів у компаніях взагалі не знають про існування звітів про прозорість, які обов’язкові для складання аудиторськими компаніями, а 15% звітів не публікуються на офіційних сайтах фірм.

Як зазначається, першою вимогою Ради з фінансової звітності до аудиторів було максимальне скорочення звітів і розкриття в них насамперед інформації про те, які труднощі виникали під час аудиту і наскільки вдало вони вирішуються й відповідають очікуванням стейкхолдерів.

"Прозорість важлива для створення довіри до результатів аудиту. Не зважаючи на певні покращення, попереду ще багато роботи, аби переконати користувачів читати й обговорювати ці звіти з [аудиторськими - прим. ред.] компаніями. Найефективніший спосіб покращити їх - це діалог між стейкхолдерами та компаніями. Зважаючи на те, що ця інформація загальнодоступна, жодних бар’єрів для цього не повинно бути", - зазначив Девід Рул (David Rule), виконавчий директор департаменту нагляду в FRC.

Нагадаємо, FATF оновила стандарти боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати